Co ostatnio zdecydował Sejm? Czy można być ukaranym za zapomnienie hasła? Co jest nie tak z przepisami o elektrośmieciach? O tym oraz o innych ciekawych sprawach piszemy w cotygodniowym przeglądzie (e)prawnym.
poruszaliśmy następujące ciekawe tematy z okolic internetu, technologii i prawa.
Poza tym na koniec tygodnia chcemy wam zasygnalizować następujące wydarzenia i tematy.
Sejm przyjął nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przewiduje ona, że podatnicy uzyskujący dochody wyłącznie od płatników będą mogli skorzystać z rozliczenia przez urząd skarbowy. Taką możliwość będą mieli również ci, którzy korzystają z ulg.
Sejm uchwalił rządowy projekt dotyczący konfiskaty rozszerzonej, czyli przepadku mienia pochodzącego z przestępstwa. Projekt był kontrowersyjny bo przewidywał m.in. zaostrzenie inwigilacji. Wrócimy do tego tematu po weekendzie.
Wspominaliśmy już, że jest projekt nowego Prawa pocztowego wzmacniający monopol Poczty Polskiej. Dodatkowo ten projekt ma znieść możliwość składania reklamacji w przypadku przesyłek nierejestrowanych. Operator uważa, że do tej pory przepisy były wykorzystywane by wyłudzać od niego pieniądze. O szczegółach pisze Gazeta Prawna.
Czasopismo Lege Artis opisuje interesujący wyrok dotyczący zapomnienia hasła do systemu, które było znane tylko osobie zapominającej. Czy można to potraktować jako naruszenie art. 268a i 269a KK? Cóż... sąd nie dał wiary, że pewien ex-informatyk nie pamiętał ustawionego przez siebie wcześniej hasła do urządzenia.
Zobacz także: Treść jest kluczowa. Jak tworzyć powalające blogi, podkasty, wideoCo zrobić, aby Twoja strona internetowa, wpisy na blogu czy pliki wideo były bardziej atrakcyjne niż nowy serial w telewizji? Jeśli chcesz wprowadzić produkt na rynek albo dotrzeć do nowych klientów i pozyskać ich trwałą lojalność, potrzebujesz jednego nieodzownego elementu: TREŚCI.* |
Gazeta Prawna pisze o ciekawym problemie dotyczącym odbierania starego sprzętu jeśli ten nowy został przywieziony przez kuriera. Jeśli kurier odmówi przyjęcia sprzętu to odpowiedzialność za to spada na sprzedawcę. Zdaniem ZIPSEE potrzebna jest zmiana przepisów, która ureguluję kwestię odbioru sprzętu po ewentualnym zadeklarowaniu przez klienta, czy będzie chciał on oddać stary sprzęt.
Ciekawy wyrok w tym temacie wydał sąd w Kalifornii. Uznał, że nie ma podstaw do automatycznego przerzucania odpowiedzialności za działalność pirackiej strony na firmę, która świadczy dla niej usługi hostingu. Odpowiedzialność byłaby możliwa tylko wówczas, gdyby wykazano istnienie wpływu dostawcy hostingu na działania strony, dla której świadczy on usługi. Niby oczywiste, a jednak co jakiś czas trzeba to potwierdzać w sądzie. O sprawie pisze TorrentFreak.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|