Unijne dotacje a telepraca

29-11-2007, 08:22

Czy firma dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) może zdalnie zatrudniać mieszkańców miast? Przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa uważają, że nic nie stoi na przeszkodzie. Ministerstwo rozwoju regionalnego ma w tej kwestii pewne zastrzeżenia - czytamy w Gazecie Prawnej.

Przedsiębiorca, który założy firmę na wsi ma szanse na unijne dotacje z PROW. Wątpliwości pojawiają się jednak, jeśli firmą ma być np. sklep internetowy, który zatrudnia pracowników z dużego miasta na zasadach telepracy (zdalne zatrudnienie jest już w Polsce możliwe dzięki zmianom w kodeksie pracy).

Dziennikarze Gazety Prawnej postanowili spytać o takie przypadki. W ministerstwie rolnictwa dowiedzieli się, że przepisy w obecnym kształcie nie nakładają na wiejskie firmy żadnych ograniczeń związanych z miejscem zamieszkania pracowników. Przedstawicielka resortu powiedziała ponadto GP, że z punktu widzenia PROW najważniejszy jest po prostu rozwój przedsiębiorczości na terenach wiejskich.

Przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju Regionalnego dodają jednak, że ich zdaniem pomoc z Unii, skoro już jest kierowana terytorialnie, powinna być ograniczona do konkretnego województwa. Tworzone miejsca pracy powinny być ponadto utrzymane przez odpowiedni okres czasu. Ograniczenia dotyczą również firm, które chciałyby zatrudnić pracowników spoza Polski na zasadach telepracy.

Więcej na ten temat w Gazecie Prawnej: Dotacja z UE może ograniczać stosowanie telepracy

Źródło: Gazeta Prawna
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Unia Europejskatag telepracatag PROWtag dotacje
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031