Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Ugotować wigilijne potrawy przez internet

22-12-2011, 22:49

Podpowiadamy, jak ugotować wigilijne potrawy przy użyciu smartfona, tabletu lub innego urządzenia z dostępem do internetu.

Poniżej wytypowaliśmy kilka aplikacji i serwisów internetowych, które mogą pomóc w przygotowaniu potraw wigilijnych.

  • Książka kucharska oFemini.pl (iOS, Android, WWW, darmowa) – aplikacja pozwala na wyszukiwanie przepisów po nazwie dania, składnikach, cenie oraz trudności jego przygotowania. Na stronie WWW można znaleźć także przepisy nadsyłane przez czytelniczki oFemini.pl.

  • Gotujemy (Android, darmowa) - aplikacja posiada specjalny dział "dania świąteczne" oraz "dania rybne", co może się przydać w przygotowaniu potraw wigilijnych.

  • Pointek (iOS, WWW, darmowa) – ponad 5600 przepisów kulinarnych w telefonie oraz na stronie WWW. Jeśli stworzymy listę swoich ulubionych przepisów, automatycznie zostaną zsynchronizowane na koncie w portalu Point.fm.

  • Cooklet (tablety z Androidem, BlackBerry PlayBook, WWW, desktop, darmowa) - to platforma kulinarna, która ma być także asystentem w kuchni. Aplikacja m.in. sugeruje przepisy na podstawie gustu użytkownika, posiada konwerter miar, umożliwia stworzenie listy zakupów, a stworzoną książkę kucharską pozwala udostępnić.

  • Przepisy.pl (iOS, Android, WWW, darmowa) - autorzy proponują przepisy dnia i przepisy tygodnia, gdzie na pewno znajdą się dania wigilijne. Aplikacja zawiera instrukcję przygotowania potraw krok po kroku z możliwością odznaczenia zrealizowanych już kroków. Przygotowaną potrawę można sfotografować i podzielić się nią (cyfrowo) z innymi.

  • Przepisownik (iOSAndroid, darmowa) – zawiera zbiór kulinarnych przepisów, gdzie wybierając potrawy, możemy sugerować się czasem przygotowania, rodzajami składników oraz kategorią przepisu.

Powyższe propozycje są wybrane w sposób subiektywny przez autora, choć ten zdaje się być otwarty na propozycje Czytelników Dziennika Internautów i jeśli któraś dusza kulinarna będzie chciała coś dodać, warto pamiętać, że bierzemy pod uwagę komentarze pod tym tekstem.


Źródło: DI24.pl