Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Twórca MegaUpload niewinny? Steve Wozniak go popiera

26-06-2012, 14:12

Jeśli z wykorzystaniem listu dochodzi do przestępstwa, nie zamyka się całej poczty - zauważa Steve Wozniak, który wspólnie ze Steve'em Jobsem założył firmę Apple.

W ubiegłym tygodniu na profilu Kima Dotcoma w serwisie Twitter pojawiło się jego wspólne zdjęcie ze współtwórcą firmy Apple. Całość odebrana została jako sygnał poparcia dla autora serwisu MegaUpload i wygląda na to, że Wozniak rzeczywiście popiera jego działalność.

- Kiedy rząd oskarża zwykłego człowieka związanego z IT o gangsterstwo tylko dlatego, że oferuje usługę udostępniania plików bądź oskarża go o usuwanie treści, gdy tylko usuwa do niej linki, jest to dowód na to, jak słabo przemyślano próbę jego ekstradycji - mówi Wozniak w rozmowie z serwisem CNET (zob. Here's what Woz really thinks about Kim DotCom).

Nowa Zelandia lepsza od Stanów Zjednoczonych?

Kim Dotcom i Steve Wozniak na wspólnym zdjęciu
fot. - Kim Dotcom i Steve Wozniak na wspólnym zdjęciu
Wozniak zauważa również, że Nowa Zelandia bardziej niż Stany Zjednoczone troszczy się o prawa człowieka. Jego zdaniem oskarżyciele szukają po prostu "luk prawnych" i działają w interesie prywatnych przedsiębiorstw.

Podobnego zdania jest również profesor Eric Goldman z Uniwersytetu Santa Clara, który niedawno także poparł otwarcie twórcę serwisu MegaUploadBiorąc pod uwagę konstytucję, rząd nie może po prostu zakazać drukowania prasy, jednak w uproszczeniu właśnie to stało się po tym, jak zamknięto Megaupload - tłumaczy Goldman.

Czytaj także: Nie będzie procesu Megaupload?


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: CNETOstatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data