Trwa wyścig o portfele internautów

Michał Fura 09-11-2009, 20:44

Polacy coraz chętniej korzystają z możliwości elektronicznego płacenia za zakupy. Wartość tego rodzaju transakcji może w tym roku przekroczyć 1 mld zł. Kolejne firmy szykują się do walki o klientów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Milionowego klienta chce do końca tego roku zdobyć w Polsce PayPal, globalny system płatności internetowych, należący do spółki eBay. Ubiegły rok zakończył z 600 tys. użytkowników w naszym kraju. By go używać, trzeba założyć konto w systemie, doładować je np. przelewem, a potem płacić za transakcje bez konieczności ujawniania jakichkolwiek danych, poza adresem e-mail.

Przemysław Pluta, menedżer PayPal w Polsce zapowiada, że firma szykuje w najbliższym tygodniu kampanię reklamową, by przyciągnąć nowych klientów. Serwis nie pobiera opłat od klientów.

>> Czytaj także: PayPal tłumaczy się z "ukrytych" opłat

– PayPal był dotychczas popularny przede wszystkim przy zakupach międzynarodowych. Jeszcze rok temu stanowiły one 98 proc. transakcji. Teraz udział transakcji na polskim rynku wzrósł do około 10 proc. – mówi Przemysław Pluta. – Z naszych statystyk wynika, że jesteśmy w ofercie co piątego z największych 50 e-sklepów – dodaje.

Konkurencja zaostrzyła się mocno, szczególnie w ciągu ostatnich dwóch lat.

Więcej w Gazecie Prawnej

gazeta prawna

 

>> Czytaj także: PayPal prześcignie eBay.com?Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.