Jeszcze niedawno meble z metalu kojarzyły się z wystrojem szpitali, aptek, bibliotek czy archiwów. Cenione ze względu na swoją trwałość i funkcjonalność, chętnie wykorzystywane były do przechowywania ciężkich przedmiotów lub takich, które wymagają sterylności. W prywatnym domu można było je znaleźć co najwyżej w garażu. Dziś zyskują zupełnie nowe miejsce w świecie aranżacji wnętrz. Z gabinetów lekarskich i szkolnych szatni przenoszą się do nowoczesnych przestrzeni biurowych, a także do prywatnych mieszkań, gdzie szanuje się zarówno ich ergonomię, jak i specyficznie pociągający, spartański wygląd. Meble z metalu mają niewątpliwy wkład w kreowanie wnętrzarskich trendów.
fotolia.com, 183295838 | Autor: Photographee.eu
Meble metalowe mają wiele pozytywnych, typowo praktycznych cech. Przede wszystkim zwraca uwagę ich solidność i ponadprzeciętna wytrzymałość. Są odporne na wszelkie uszkodzenia i zadrapania, a także wilgoć i wysokie temperatury. Nie znajdziesz na nich śladów codziennego użytkowania, takich jak choćby odciski palców. Nie ma wątpliwości, że to inwestycja na długie lata. Ponadto meble z metalu są niezwykle higieniczne i łatwo utrzymać je w czystości. W przeciwieństwie do swoich drewnianych odpowiedników nie wymagają specjalnego traktowania - drogich środków czyszczących czy impregnacji. Wystarczy przetrzeć je mokrą szmatką. Kolejną zaletą jest ich funkcjonalność i pojemność - bez problemu pomieszczą książki czy segregatory z dokumentami. Ale te wszystkie zalety nie są głównym powodem, dla którego prywatni użytkownicy decydują się na umieszczenie metalowych mebli w swoich domach - urzekają ich, dawniej zupełnie niedostrzegane, walory estetyczne. Chłód i prostota designu sprawiają, że łatwo zestawić je z innymi elementami wystroju, zaś dzięki temu, że stają się modne, producenci coraz więcej uwagi poświęcają względom estetycznym, proponując bogaty wybór kolorystyki i ciekawe warianty stylistyczne.
Surowy, spartański wygląd metalowych mebli zyskał zwolenników nie bez powodu. Ta prostota i surowość genialnie kontrastuje z bardziej designerskimi elementami wystroju, dodatkowo je eksponując. Meble z metalu doskonale wpisują się w nowoczesny klimat wnętrz, współgrają także ze stylem industrialnym. Ale to nie znaczy, że nie odnajdą się w innych wnętrzach. Uniwersalność metalowych mebli jest zachwycająca, a sposób, w jaki ją wykorzystamy, zależy wyłącznie od naszej wyobraźni. Meble z metalu mogą zyskać odmienny charakter zależnie do tego, jaki fason i kolor wybierzemy. Proste szafki w białym kolorze mogą stanowić stonowane tło dla bardziej ekstrawaganckich elementów wyposażenia czy dekoracji. Natomiast decydując się na duży metalowy mebel w mocnym, odważnym odcieniu (np. czerwieni), zyskamy atrakcyjny, dominujący punkt całego pomieszczenia, który zwraca uwagę i gra główną rolę w aranżacji wnętrza. Metalowe meble można umieścić w salonie, sypialni, gabinecie czy pokoju dla nastolatka. Można z nimi eksperymentować, stosując fantazyjne oświetlenie, designerskie uchwyty czy stylizowane nóżki. Efekty takich zabiegów mogą nas samych zaskoczyć, bo meble z metalu kryją w sobie więcej możliwości niż się wydaje na pierwszy rzut oka.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|