Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Transport sejfów i kas pancernych. Jak wybrać dobrą firmę przeprowadzkową?

28-03-2022, 13:31

Niewiele zabezpieczeń daje takie poczucie bezpieczeństwa jak zastosowanie sejfu czy kasy pancernej. Wystarczy tylko na nie spojrzeć, aby nabrać poczucia pewności i przestać obawiać się  umieszczone w ich wnętrzu rzeczy. Jednak to, co sprawia, że sejfy i kasy pancerne dają nam poczucie pewności, jest zarazem ogromnym wyzwaniem podczas przeprowadzki czy najmniejszej choćby próby ich przeniesienia. Mowa o gabarycie i wadze, przez które transport sejfów jest zadaniem wymagającym porządnego przygotowania, specjalistycznego sprzętu i niemałego doświadczenia. Dlaczego? Jak się za to zabrać?

Transport sejfów i kas pancernych. Jak wybrać dobrą firmę przeprowadzkową?

Transport sejfów - dlaczego wcale nie taki łatwy?

Już z samych założeń sejfów - zarówno tych domowych, jak i stosowanych w biznesie - wynika, że mają to być przedmioty ciężkie, wykonane z bardzo solidnych materiałów, które skutecznie chronią włożoną do nich zawartość przed dostaniem się w niepowołane ręce. Nierzadko wystarczy, że złodziej zorientuje się, że to, czego szuka - pieniądze, biżuteria, cenne dokumenty - znajdują się w sejfie, aby zrezygnował z próby kradzieży. By tak się stało, sejf musi nie tylko być niemal niemożliwy do sforsowania na miejscu - co zawdzięcza ściankom wykonanym z grubego metalu i bardzo skomplikowanym zamkom, a także wzmacnianym zawiasom - ale również ciężki i duży, aby uniemożliwiać zabranie go ze sobą. Nawet najlepsze zabezpieczenie można bowiem złamać, szczególnie jeśli dysponuje się nieograniczonym czasem. Gdyby więc złodziejowi udało się zabrać ze sobą sejf, to z pewnością dotrze do jego zawartości. Dobry, solidny sejf będzie ważył tyle, że wybije złodziejowi z głowy takie pomysły. Problem pojawia się, kiedy za jego przenoszenie zabierają się osoby autoryzowane - właściciel, nowy nabywca, czy pracownik firmy transportowej. 

Transport kas pancernych, sejfów czy szaf pancernych okazuje się wyzwaniem nie tylko z uwagi na samą wagę i kłopoty z transportem, ale również na możliwość stosunkowo łatwego uszkodzenia sejfu czy kasy oraz zagrożenia dla osoby biorącej udział w transporcie. O przewrócenie przenoszonej szafy pancernej nietrudno, a może się to skończyć jej zniekształceniem i problemami w dalszym wykorzystaniu. Jej przewrócenie się na osobę biorącą udział w transporcie może z kolei spowodować znaczne zagrożenie dla zdrowia, dlatego jeśli nie masz doświadczenia, lepiej nie zabierać się za to samodzielnie. 

Profesjonalny przewóz szaf pancernych, sejfów i kas

transport szaf pancernych

Jeśli więc stoi przed Tobą zadanie, jakim jest transport sejfów - niezależnie czy z domu, czy z biura - to najprawdopodobniej będzie lepiej, jeśli skorzystasz z profesjonalnej pomocy. Jeśli trafisz na odpowiedni zespół, to możesz liczyć na szybkie uporanie się z kłopotliwym ładunkiem. Przy wykorzystaniu odpowiednich metod, zdobytego doświadczenia i dopasowanych zabezpieczeń, Twoja szafa pancerna czy sejf może być już po kilku godzinach zainstalowana w nowym miejscu. Fachowcy powinni najpierw umówić się z Tobą na obejrzenie przenoszonego przedmiotu i mieć czas na spokojne przeanalizowanie jego gabarytów, jak również budowy samego budynku. Dzięki temu dopasują obierane metody działania i liczbę pracowników biorących udział w przeprowadzce do rzeczywistych potrzeb. Następnie o wyznaczonym czasie powinien pojawić się zespół, który wykorzysta dźwigi, wózki i inne akcesoria do wyciągnięcia sejfu, umieszczenia go na wózku i przewiezienia do podstawionego samochodu. Stamtąd uż prosta droga do przewiezienia go do nowego miejsca i zainstalowania. Pozostaje więc kwestia jak znaleźć fachową ekipę do wykonania takiego profesjonalnego transportu.

Fachowy transport sejfów - jak rozpoznać specjalistę?

transport sejfów warszawa

Stojąc przed wyzwaniem, jakim jest transport szaf pancernych, sejfów czy kas, nie możesz pozwolić sobie na eksperymentowanie. Jeśli trafisz na niezbyt "rozgarnięty" zespół, to możesz liczyć się ze znacznymi opóźnieniami, porzuceniem prac przed zakończeniem (z powodu niemożności ukończenia) czy w najgorszym razie - uszkodzeniem sejfu. 

Najlepiej sięgnąć zatem po profesjonalną firmę przeprowadzkową, jak na przykład Kleks Przeprowadzki, która od ponad 30 lat na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego zajmuje się świadczeniem różnego rodzaju usług transportowych, ze szczególnym naciskiem na wykonywanie przeprowadzek. Może pochwalić się nie tylko doskonałym wyposażeniem i doświadczonym zespołem, ale również wykonywaniem usług dla takich instytucji jak Ministerstwo Obrony Narodowej czy placówkach Banku PKO S.A., dzięki czemu może zagwarantować Ci, że fachowo poradzi sobie również z Twoją kasą, sejfem czy szafą pancerną - niezależnie jak duża i ciężka by nie była. 

Więcej informacji na stronie https://przeprowadzki-transport-warszawa.pl/

transport ciężki

Ostatnie artykuły:

fot. WWF