To koniec Zune od Microsoftu

16-03-2011, 11:17

Przenośny odtwarzacz multimediów od Microsoftu nie przetrwał próby czasu, a gigant z Redmond woli się skoncentrować na rozwoju innych urządzeń.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Już w ubiegłym roku informowaliśmy, że Zune zwany nieskromnie przez Microsoft "zabójcą iPada" nie sprzedawał się tak dobrze, jak oczekiwano. Jego druga wersja miała to zmienić, jednak widocznie wysiłki Redmond na niewiele się zdały.

>>Czytaj także: Już ponad 10 tysięcy aplikacji dla Windows Phone 7

Sonda
Zune miał szanse pokonać iPoda?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Przyczyn takiej sytuacji może być wiele. Jedną z głównych jest to, że Zune został wydany stosunkowo późno, gdy na rynku dostępna już była bardzo szeroka gama tego typu urządzeń. Choć sprzęt był o jedną trzecią tańszy niż iPod Touch, "magia Apple" zwyciężyła.

Jak donosi Bloomberg, Microsoft nie będzie już kontynuował prac nad Zune, zamiast niego skupi się na bardziej lukratywnych platformach, w tym swojej konsoli oraz Windows Phone 7. To właśnie tam mogą zostać wykorzystane pewne fragmenty kodu z przenośnego odtwarzacza.

Przedstawiciel Microsoftu twierdzi: Nie zamierzamy zapowiadać kolejnego urządzenia Zune. Choć seria nie będzie już kontynuowana, wciąż można będzie kupić urządzenia wyprodukowane do tej pory.

W 2006 roku Steve Ballmer tak wyrażał się na temat odtwarzaczy Apple: Możemy ich pokonać, ale to nie będzie łatwe. Z perspektywy czasu widać, że zadanie okazało się zbyt trudne.

>>Czytaj także: Udostępniono Service Pack 1 dla Windows 7


Następny artykuł » zamknij

Google przetestuje NFC?

Źródło: Bloomberg, Yahoo


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.