Tim Berners-Lee gościem na kongresie Netii

29-08-2010, 10:23

"20 lat Internetu. To dopiero początek" – takie hasło przyświeca tegorocznej edycji kongresu Netii Biznes to Rozmowy, który odbędzie się 7 października w Warszawie. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Sir Tim Berners-Lee, jeden z ojców internetu.

Poruszana w trakcie Kongresu tematyka zostanie ujęta w ramy piętnastu sesji, obejmując zagadnienia m.in. komunikacji w firmie przyszłości, oszczędności i bezpieczeństwa w sieci, pracy online czy też rosnącej roli biznesowej gier online. Ponadto w programie znajdą się dwie debaty z "inspirującymi osobowościami biznesu".

Udział w tegorocznej edycji Kongresu potwierdzili już: Piotr Czarnecki, prezes Raiffeisen Bank, Andrzej Klesyk, prezes PZU SA, Przemysław Gacek, Prezes Grupy Pracuj. Wśród prelegentów nie zabraknie także specjalistów z Netii. Michał Ciemiński, Dyrektor Rynku Korporacyjnego, opowie o transformacji biznesu dzięki internetowi. O „e-wolucji” komunikacji w biznesie opowie Arkadiusz Krokowski, ekspert e-Komunikacji, natomiast Krzysztof Kliński, Kierownik Oferty dla Biznesu, przedstawi, kto i jak powinien wdrażać coraz popularniejszy SIP-Trunk.

>>> Czytaj: A Ty wierzysz w sieć semantyczną ?

Gościem specjalnym kongresu będzie Sir Tim Berners-Lee, który podczas pracy w CERN (Europejskim Ośrodku Badań Jądrowych) w Genewie w 1990 roku stworzył pierwszy na świecie web serwer i aplikację kliencką - Word Wide Web. Napisanym przez niego specyfikacjom URL, HTTP oraz HTML zawdzięczamy tak szybki rozwój i rozpowszechnienie internetu w ciągu ostatnich 20 lat.

Obecnie Tim Berners-Lee wykłada w Laboratorium Informatyki i Sztucznej Inteligencji w Instytucie Technologii Massachusetts (MIT) oraz w Katedrze Architektury Systemów Komputerowych Uniwersytetu Southampton w Wielkiej Brytanii. Jest dyrektorem World Wide Web Consortium (W3C), którego zadaniem jest „maksymalne wykorzystanie potencjału Sieci”, zapewniając stabilność zarówno gwałtownym, jak i ewolucyjnym zmianom sposobów jej użycia. Lee to także współzałożyciel Web Science Trust (WST), organizacji promującej badania i propagującej edukację w zakresie technologii internetowych. Jest również dyrektorem World Wide Web Foundation, która od 2009 roku finansuje i koordynuje działania mające na celu zwiększenie korzyści, jakie daje ludziom Sieć.

W 2001 roku został członkiem brytyjskiego Towarzystwa Królewskiego (the Royal Society). Jest laureatem wielu nagród, w tym Japan Prize, Millenium Technology Prize oraz niemieckiej nagrody Die Quadriga. Od 2004 roku posiada tytuł Rycerza Orderu Imperium Brytyjskiego. W 2009 roku został członkiem Amerykańskiej Akademii Nauk. Przez magazyn „Times” został uznany za jednego ze 100 najważniejszych ludzi ostatniego stulecia.

W ubiegłym roku gościem specjalnym na kongresie Netii był Steve Wozniak, współzałożyciel Apple.

>>> Czytaj: Berners-Lee: Potrzebna większa otwartość rządów


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031