Testy na nietolerancje pokarmowe – gdy organizm zaczyna dawać o sobie znać

09-11-2018, 15:24

Zmiany pojawiające się na skórze, znacznie pogorszona kondycja organizmu, osłabienie, nadmierna senność, brak apetytu. To tylko nieliczna część z wielu objawów, jakie mogą się pojawiać, gdy problem umiejscawia się po stronie układu pokarmowego. Jak mogą pomóc testy na nietolerancje pokarmowe?

Mnogość objawów sugerujących stan zapalny organizmu

Gdy jelita zaczynają „przeciekać”, do krwiobiegu dostają się nie tylko substancje odżywcze pochodzące ze spożywanych pokarmów, ale i toksyny, bakterie czy fragmenty niestrawionych białek. W efekcie końcowym cały organizm zostaje zainfekowany, dochodzi do rozwoju stanów zapalnych mogących obejmować nawet kilka narządów jednocześnie. Przyczyna leżąca po stronie układu pokarmowego, czyli nietolerancja pokarmowa, manifestuje się objawami pojawiającymi się w odstępie od pół godziny do nawet kilku dni, licząc od momentu spożycia produktu alergizującego.

Nie dbamy o swoją codzienną dietę lub też w niewłaściwy sposób, poniekąd nieświadomie wybieramy produkty, które wydają nam się być zdrowymi, a wcale takimi nie są. Mimo powszechnie dostępnej wiedzy na temat szeroko pojętego, zdrowego żywienia, jak i zamienników stosowanych w produktach spożywczych, które mogą przynieść więcej szkód niż pożytku, wciąż dokonujemy złych wyborów.

Połączenie spożywania produktów alergizujących z dietą ubogą w witaminy, minerały i inne wartościowe związki, kończy się osłabieniem układu odpornościowego. Konsekwencją jest znacznie słabsza kondycja układu pokarmowego, w tym jelit, które są odpowiedzialne za transport substancji odżywczych.

Testy na nietolerancje pokarmowe pozwalają w prosty i stosunkowo szybki sposób wykryć, jaka substancja jest przyczyną występujących stanów zapalnych.

Nielaboratoryjne i laboratoryjne testy na nietolerancje pokarmowe

Najdokładniejsze i pozwalające na przebadanie dużej grupy czynników alergizujących, są testy nielaboratoryjne. Na ich wyniki czeka się jednak długo, bo nawet do 2 tygodni. W warunkach domowych, samodzielnie można wykonać nielaboratoryjne testy na nietolerancje pokarmowe. Przy ich pomocy wyniki uzyskuje się w czasie do 40 minut, a obejmują one grupę 50 produktów spożywczych. Na początek to najlepszy sposób, by sprawdzić, który artykuł spożywczy nie służy organizmowi, co pozwala od razu wykluczyć go z codziennej diety. Efekty mogą przyjść szybko, co sprzyja poprawie zdrowia i wyeliminowaniu konieczności wspomagania się medykamentami na co dzień.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Tavexfot. InPost
RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: