Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Telematyka nie tylko dla wtajemniczonych

18-06-2018, 07:49

Nowoczesne rozwiązania telematyczne, czyli informatyczne i informacyjne, pomagają w prowadzeniu działalności w sektorze transportu. To m.in. większa kontrola nad pracą i bezpieczeństwem kierowców.

mat partnera

Za tajemniczą nazwą „telematyka” kryją się różnego rodzaju rozwiązania technologiczne o charakterze informatycznym i informacyjnym, które można wykorzystać w różnych branżach działalności, aby usprawnić ich funkcjonowanie. Do nich zalicza się m.in. monitoring pojazdów, który sprawdza się zwłaszcza w sektorze transportowym. Polska jest bowiem cały czas w czołówce, jeśli chodzi o transport drogowy w Europie, a nasze ciężarówki w 2017 roku można było spotkać na ponad jednej czwartej unijnego rynku (źródło: https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/transport-drogowy-placa-minimalna-komisja,208,0,2327248.html).

 

Kontrola na drodze i analiza danych 

Biorąc pod uwagę liczbę firm transportowych w Polsce, liczbę pojazdów, jakimi dysponują, oraz liczbę zatrudnianych kierowców, to rozwiązania telematyczne okazują się warte uwagi w codziennym prowadzeniu działalności tego typu. Firmy takie jak VisionTrack oferują całe systemy nie tylko wspomagające kontrolowanie sytuacji na drodze, ale również pozwalające gromadzić wiele cennych danych, dostarczanych na niemal każdym etapie przewożenia towarów. Ich analiza umożliwia modyfikowanie na bieżąco różnego rodzaju działań logistycznych czy organizacyjnych. Warto zapoznać się ze specyfiką różnego typu Vehicle Tracking. Znajdują się wśród nich urządzenia pokładowe z monitorem dotykowym (które są jednocześnie komputerem pokładowym przypominającym tablet), nadajniki GPS oraz inne urządzenia pomiarowe i monitorujące cały proces przewozu. Montuje się je w pojazdach i zdalnie kontroluje.

 

Łączność pojazdów z firmą

Największą zaletą telematycznych rozwiązań jest to, że pozwalają na stałą łączność pojazdów z firmą. Wspólna sieć, do której podpinane są monitorujące urządzenia, pozwala odczytywać dane na komputerach lub za pomocą aplikacji mobilnych. Tym samym łatwiej jest np. ostrzec kierowcę przed trudnościami, jakie mogą wystąpić na trasie, jak również śledzić jego zachowanie na drodze. Zebrane dane pozwalają także dostarczyć informacji na temat średniego spalania paliwa oraz kontrolować inne techniczne parametry.

Z pewnością montaż nadajników GPS, jak i innych urządzeń monitorujących przynosi wiele korzyści właścicielom firm transportowych i zdecydowanie usprawnia ich logistykę.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:

fot. DALL-E




fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy