Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Marzyłeś kiedyś o tym, aby mieć swoją własną taksówkę? Przekonaj się, czy ten rodzaj działalności jest dla ciebie! Dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby rozwinąć własny taksówkowy biznes.

Aby zostać taksówkarzem, trzeba mieć ukończone 21 lat, być posiadaczem prawa jazdy kategorii B oraz zaświadczenia o braku przeciwwskazań do zdrowotnych i psychologicznych do pracy. Oprócz tego wymagane jest przeszkolenie z transportu drogowego lub pismo potwierdzające, że pracowało się przez 5 lat jako kierowca. Nie można także być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa umyślne przeciwko zdrowiu i życiu, wolności seksualnej i obyczajowości, bezpieczeństwu w komunikacji, mieniu, wiarygodności dokumentów lub środowisku. Przyszły taksówkarz musi też posiadać dokument uprawniający go do dysponowania samochodem. Dodatkowo musi wyrobić licencję, która udzielana jest przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.

 

Taksówkowy biznes

Kolejnym krokiem jest wybór rodzaju zatrudnienia. Może to być spółka cywilna lub handlowa, najczęściej jednak właściciel firmy świadczącej przewóz osób decyduje się na założenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Nie oznacza to, że docelowo nie może zatrudnić pracowników. Jeśli chodzi o prowadzenie spraw finansowych, to można prowadzić uproszczoną księgowość do chwili, kiedy obroty nie przekroczą 1 200 000 euro. Najlepszą formą opodatkowania będzie karta podatkowa. Taksówkarz zobowiązany jest także do zainstalowania kasy fiskalnej. Ponadto musi zgłosić swoją działalność do Centralnej Ewidencji i Działalności Gospodarczej oraz urzędów takich jak ZUS i Urząd Skarbowy (źródło: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-zostac-taksowkarzem).

 

Specjalne ubezpieczenie

Pozostaje jeszcze kwestia ubezpieczenia pojazdu, czyli tzw. Taxi Insurance. Tutaj warto prześledzić oferty firm, które zajmują się tego typu polisami – można znaleźć szeroki wybór interesujących polis. Na stronach firm takich jak Taxi Insurer (https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-insurance/) czy podobnych, znaleźć można różne warianty ubezpieczenia. Z pewnością jednak podstawowy pakiet powinien zawierać ubezpieczenie zarówno kierowcy, jak i pasażera. Gdyby doszło do wypadku lub kolizji, to polisa OC zapewni wypłatę należnego odszkodowania. Warto też zadbać, by ubezpieczenie obejmowało również materialne i osobowe powstałe w wyniku zdarzeń drogowych. Dobrze jest upewnić się, że możemy liczyć na zwrot kosztów w razie częstych napraw, zbitych szyb, zdewastowania lub zanieczyszczenia wnętrza pojazdu przez pasażera. Mając te wszystkie sprawy uregulowane, można już spokojnie wyjechać w trasę.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:


fot. Freepik



fot. Freepik



fot. Freepik




Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy