Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Szybka ulga od smogu - komory hiperbaryczne w Krakowie

06-08-2021, 15:33

Złe samopoczucie w centrach miast wynika między innymi z dużej liczby zanieczyszczeń i drobnoustrojów atakujących organizm. Na kilkudniowy wyjazd za miasto nie możemy pozwolić sobie zbyt często, ale jest łatwiej dostępne rozwiązanie - komory hiperbaryczne. Zobacz, jak to działa!

Więcej tlenu, większe ciśnienie - mechanizm działania 

Komory hiperbaryczne wyglądają jak futurystyczne kapsuły, ale ich funkcja jest bardzo prosta. W tej niewielkiej, zamkniętej przestrzeni stopniowo zwiększane jest ciśnienie powietrza. Do środka nieustannie wpuszczany jest także tlen, aby jego stężenie było większe od tego w atmosferze. Dzięki temu wymiana gazów między ciałem a otoczeniem zachodzi sprawniej i do krwi trafia więcej życiodajnego pierwiastka. Transport tlenu do wszystkich tkanek ciała umożliwia sprawną regenerację, walkę z patogenami i oczyszczenie organizmu z toksyn. Jest to swego rodzaju przyspieszenie naturalnych procesów, jakie zachodzą w ciele każdego dnia. Terapie tlenowe przeprowadza się zarówno w stanach chorobowych, jak i u osób zdrowych, szczególnie tych narażonych na kontakt z zanieczyszczonym powietrzem. Z racji smogu komory hiperbaryczne w Krakowie przydadzą się wszystkim.

Szybka ulga od smogu - komory hiperbaryczne w Krakowie

Przebieg zabiegu terapii tlenowej

Nieprzyjemne wizyty w szpitalu i bolesne zabiegi to ostatnie, z czym kojarzyć można terapię tlenową. Jeden zabieg trwa około godziny i składa się z trzech etapów. Początkowy i końcowy polegają na stopniowych zmianach ciśnienia i nie zajmują więcej niż 10 minut. Pozostały czas zabiegu można poświęcić na odpoczynek lub coś konstruktywnego, bo w zbawiennym dla zdrowia otoczeniu wystarczy przebywać. Nie jesteśmy zmuszeni do zajęcia jednej pozycji. Możliwe jest czytanie książki, rozwiązywanie krzyżówki, a nawet drzemka. Niektóre komory hiperbaryczne w Krakowie posiadają też dodatkowe atrakcje wizualne wyświetlane podczas zabiegu. Relaks w szybkim trybie życia jest potrzebny, a w tym wypadku łączy się z korzyściami zdrowotnymi. Do komory hiperbarycznej wchodzi się we własnym ubraniu, ale powinno być wykonane z bawełny. Wysokie stężenie tlenu zwiększa możliwość elektryzowania się tkanin syntetycznych. Dla pełnego bezpieczeństwa przed zabiegiem należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ niektóre choroby i przyjmowane leki są silnym przeciwskazaniem do terapii tlenowej. Nie poleca jej się też kobietom ciężarnym.

Komory hiperbaryczne - jak je znaleźć?

Terapia tlenowa staje się skuteczna przy jej regularnym stosowaniu. Warto więc szukać tak, by komory hiperbaryczne, z których korzystamy, były niedaleko miejsca zamieszkania lub w drodze z pracy. Oszczędzimy sobie wtedy czasochłonnego transportu przez całe miasto. Usługi terapii tlenowej oferują centra medyczne, wellness i spa. Pojawiają się też niezależne, wyspecjalizowane w tej dziedzinie gabinety. Komory hiperbaryczne mają różnego typu udogodnienia np. coraz częstsze komory dwu- lub wieloosobowe dla rodziców z dziećmi. Warto więc spytać o charakterystykę komór w danym miejscu. 


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:

fot. Freepik