Jesteś fachowcem? Pracuj w Szwajcarii!
Wszyscy znamy Szwajcarię jako kraj czekolady, zegarków, banków i sera, alpejskich krajobrazów i urokliwych miast, ale to nie wszystko. Szwajcaria należy do najszczęśliwszych i równocześnie najlepiej rozwiniętych krajów europejskich. Znajduje się zawsze w czołówce rankingu dobrobytu na świecie. Jednak jakość życia ma swoją cenę. I choć Szwajcaria ma najwyższą średnią roczną pensję w Europie, jest też najdroższym krajem do życia na Ziemi.
Szwajcarska gospodarka od lat uznawana jest za jedną z bardziej stabilnych na świecie, mimo wysokich kosztów pracy i restrykcyjnych przepisów ochrony środowiska. I choć pandemia Covid-19 wstrząsnęła światową gospodarką, to szwajcarska, nie stoczyła się w recesję, jak się tego spodziewano. Przeciwnie, w porównaniu z innymi krajami, Szwajcaria nadal radzi sobie bardzo dobrze. Co prawda sektor gastronomiczny i hotelarski zostały poważnie dotknięte, jednak przemysł budowlany, mechaniczny czy farmaceutyczny przechodzą przez kryzys właściwie bez szwanku. Przewiduje się nawet, że branża budowlana odnotuje wzrost o 2,5% w nadchodzącym roku.
Wszystko to sprawia, że szwajcarska gospodarka jest nadal jedną z najbardziej prężnych i stabilnych na świecie. Kraj ma niskie bezrobocie (obecnie na poziomie 3,2%), wykwalifikowaną siłę roboczą i jeden z najwyższych produktów krajowych brutto na mieszkańca. Ponadto, silną gospodarkę kraju napędzają niskie stawki podatkowe oraz wysoko rozwinięty sektor usług.
Co ciekawe, Szwajcaria ma najwyższy w Europie, obok Luksemburga, odsetek zagranicznej siły roboczej. Około jedna czwarta wszystkich pracowników to pracownicy z zagranicy, bez których Szwajcaria nie byłaby w stanie utrzymać obecnego poziomu aktywności ekonomicznej. Pracownicy zagraniczni bardzo cenią sobie jakość życia w Szwajcarii, a jak wynika z corocznej ankiety Expact Insider 2021, pandemia Covid-19 miała na nich stosunkowo niewielki wpływ, w porównaniu z życiem emigrantów w innych krajach.
Ponadto na rynku pracy można również zauważyć rosnący trend, który dotyczy pracy tymczasowej. W zeszłym roku, w Szwajcarii, pracowało w ten sposób ponad 340 tys. osób, a około 2,5 procent wszystkich pracowników było zatrudnionych na umowach czasowych. Przyczyną może być fakt, iż praca tymczasowa uważana jest obecnie za bardzo skuteczny sposób na zatrzymanie pracowników na rynku pracy, a także ochronę przed bezrobociem.
Dlaczego więc, mimo imponujących warunków pracy, Szwajcaria nie jest pierwszym wyborem Polaków chcących pracować za granicą? Przyczyną może być fakt, że Szwajcaria nie jest najłatwiejszym krajem do poszukiwania pracy. Dlaczego? Ponieważ większość kandydatów pracę znajduje przez tzw. networking, czyli wzajemne polecanie siebie lub swoich usług. Oprócz tego, informacje o ofertach pracy najczęściej przekazywane są wewnątrz firmy lub trafiają do osób, które zwróciły się z bezpośrednim zapytaniem do pracodawcy. Dużo rzadziej, niestety, można znaleźć je w prasie czy Internecie. Zatem, nie ma się co oszukiwać. Szukanie pracy w Szwajcarii z Polski może nie być łatwe i warto w tej kwestii zdać się na specjalistów. Dlatego, jeśli jesteś fachowcem z branży budowlanej i zastanawiasz się nad podjęciem pracy w Szwajcarii, zajrzyj na naszą stronę internetową: https://www.praca-szwajcaria.com/, bo mamy dla ciebie świetne oferty. Świadczymy usługi rekrutacyjne bezpośrednio dla szwajcarskich pracodawców. Dzięki wiedzy, opartej na własnym doświadczeniu, dobieramy najlepsza ofertę pracy dla każdego pracownika. Proces rekrutacyjny ograniczyliśmy do niezbędnego minimum. Po prostu, odwiedź naszą stronę internetową i wybierz ofertę odpowiadającą twoim umiejętnościom, na stanowisku, które odpowiada twoim kwalifikacjom zawodowym. Poszukujemy fachowców z branży budowlanej, w ponad 20 różnych zawodach, min.: dekarz, zbrojarz, spawacz (Mig, Tig, Mag, Aluminium), monter kuchni, drzwi, okien, wentylacji, cieśla szalunkowy, hydraulik, ślusarz, malarz, murarz i wiele innych. Gwarantujemy zatrudnienie w największych firmach, na podstawie umowy o pracę, z pełnym zakresem świadczeń. Pomagamy także w znalezieniu zakwaterowania, sprawach urzędowych, ubezpieczeniu i uzyskaniu pozwolenia na pobyt/pracę. Gwarantujemy również stałą opiekę polskiego koordynatora.
Dlatego, jeśli myślisz o podjęciu pracy w Szwajcarii, skorzystaj z naszej pomocy. Odwiedź naszą stronę stronę i aplikuj na wybrane stanowisko wypełniając formularz rekrutacyjny. Załącz CV w języku niemieckim i wyślij zgłoszenie. Reszta szczegółów i zakres obowiązków zostaną ustalone podczas rozmowy rekrutacyjnej. Podobnie jak wysokość wynagrodzenia, które zależy od doświadczenia i poziomu znajomości języka niemieckiego.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|