Szef sprzedaży opuszcza RIM

24-05-2012, 11:37

Jedna z najważniejszych osób w Research In Motion opuszcza firmę, by zająć kierownicze stanowisko w koncernie z innego sektora przemysłu - poinformował w czwartek kanadyjski producent urządzeń przenośnych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Patrick Spence przez 14 lat był szefem sprzedaży globalnej w Research In Motion, jednak już 15 czerwca opuści swoje stanowisko w firmie - poinformował rzecznik koncernu (zob. ReutersRIM's head of global sales leaving BlackBerry maker).

Czytaj także: IDC: Samsung liderem rynku smartfonów

Spence przez pierwsze lata obecności w RIM obejmował stanowisko szefa sprzedaży na Europę, Środkowy Wschód oraz Afrykę. Według nieoficjalnych informacji, zdecydował się opuścić kanadyjską firmę po tym, jak nie udało mu się awansować na stanowisko dyrektora do spraw operacyjnych, którym został niedawno Kristian Tear.

Odejście szefa sprzedaży RIM nie jest jednak dobrym sygnałem dla akcjonariuszy koncernu, którym niedawno obiecano powrót do zyskowności dzięki gamie nowych urządzeń. Pomimo optymistycznych zapowiedzi kierownictwa amerykańskiej spółki akcje Research In Motion wciąż tracą na wartości.

Kanadyjski koncern ma nadzieję, że użytkowników zainteresują w przyszłości urządzenia z serii BlackBerry 10, które nie będą już wyposażone w fizyczną klawiaturę. Prototypowy sprzęt tego typu posiadał 4,2-calowy ekran oferujący rozdzielczość 1280x768 pikseli, który zdaniem serwisu Engadget cechował się jakością lepszą niż ta spotykana w dostępnych obecnie smartfonach.

Czytaj także: Amerykanie niechętni mobilnym płatnościom


Źródło: RIM, Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.