Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Strona Internetowa bez Barier - wręczono nagrody

06-09-2011, 13:45

Nie sztuka zrobić "ładną" stronę internetową. Powinna być ona skonstruowana tak, aby zawarte na niej informacje mogli odczytać wszyscy, także niepełnosprawni. Autorzy takich stron są nagradzani w ramach konkursu "Strona Internetowa bez Barier". Laureatów jego trzeciej edycji poznaliśmy podczas konferencji Cyfrowo wykluczeni, która odbyła się w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

Konkurs organizowany jest przez Fundację Widzialni, Uniwersytet Śląski oraz posła do Parlamentu Europejskiego Rafała Trzaskowskiego. Nagrody wręczono w dwóch kategoriach: serwisy administracji publicznej i serwisy komercyjne.

W kategorii serwisów administracji publicznej zwyciężył serwis Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku za stronę www.przekroczycprog.pl.

- Nasza strona jest w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, spełnia wszystkie procedury i wytyczne Unii Europejskiej, co oznacza, że mogą z niej korzystać osoby niewidome i niedowidzące - powiedział Mirosław Górka z OPS w Rybniku, który pracował nad nagrodzoną w konkursie stroną. Nagrodę odebrała zastępca dyrektora Ośrodka Halina Szymańska.

>>> Czytaj: Pracują nad ustawą o standaryzacji stron WWW

Wyróżnienia otrzymały Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze za serwis www.zielona-gora.po.gov.pl oraz Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego za serwis www.bip.pwz.pl

W kategorii serwisów komercyjnych laur zwycięzcy przypadł Oficynie Wydawniczej Nowy Łowiczanin, która prowadzi serwis www.lowiczanin.info. Nagrodę odebrał redaktor naczelny wydawnictwa Wojciech Waligórski. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Zespół Mamy-dom za serwis www.mamy-dom.pl oraz firma Cobra za serwis www.antykimeblestylowe.eu.

Organizatorzy mówią, że poziom tegorocznego konkursu był wysoki, a jury miało trudny orzech do zgryzienia, dokonując wyboru najlepszych serwisów w konkursie. Już wkrótce start IV edycji konkursu "Strona Internetowa bez Barier".

>>> Czytaj: Serwisy turystyczne lekceważą niepełnosprawnych


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *