Drewno od lat już stanowi materiał uważany za szlachetny i wyjątkowo doceniany. Stoły drewniane uważamy za eleganckie i stylowe, nieco ekskluzywne i luksusowe. Dzisiaj taki stół każdy może mieć we własnej kuchni czy jadalni. Jakie drewno nadaje się najlepiej do produkcji stołu i jak należy dbać o taki stół, by na długo zachował swój piękny wygląd? Postaramy się odpowiedzieć Ci na to pytanie
Stoły z drewna cechują się przede wszystkim szlachetnym i eleganckim wyglądem. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się sosnowe stoły, których wygląd, ale także wytrzymałość są ogromne. Trwałość i solidność takich stołów to kolejne ogromne zalety tego rozwiązania. Drewno wykorzystywane do produkcji stołów jest olejowane lub pokryte farbą wodną dla odpowiedniego zabezpieczenia i konserwacji. Żadne działanie konserwacyjne nie powoduje ograniczenia widoczności naturalnych, unikalnych sęków i słojów drzewnych, które sprawiają, że każdy stół jest inny i jedyny w swoim rodzaju.
Do jadalni najczęściej używany jest stół wykonany z litego drewna sosnowego lub dębowego. Taki mebel pasuje w szczególności do jadalni urządzonej w rustykalnym bądź prowansalskim stylu. Świetnie wygląda w duecie z bielą i frezami. Do salonu taki stół również sprawdzi się rewelacyjnie, a jeszcze lepiej, jeśli będzie rozkładany- pozwoli na przyjęcie większej liczby gości.
Zarówno w salonie, jak i w jadalni, to właśnie stół należy do najważniejszych mebli. To dlatego tak bardzo zależy nam na tym, by był to mebel nie tylko piękny wizualnie, ale także wytrzymały i odporny na zniszczenie. Stoły kuchenne czy stoliki kawowe wykonane z drewna, przy odpowiedniej konserwacji, z pewnością będą służyć przez wiele lar. Drewniany stół w połączeniu z białymi meblami będzie doskonałym urozmaiceniem przestrzeni kuchni. Do salonu warto wybrać stół imitujący wygląd starego drewna. Ta klasyczna imitacja doskonale wpisze się w rustykalny charakter wnętrza.
Drewniane stoły wymagają odpowiedniego traktowania. Drewno jako materiał najszlachetniejszy z możliwych, wymaga odpowiedniej troski. Kupiony stół zawsze jest odpowiednio zabezpieczony i zakonserwowany. Trzeba jednak pamiętać, że proces konserwacji takiego stołu nie jest jednorazowy. Po jakimś czasie- najlepiej zapytać o to producenta- proces ten musi zostać ponownie zakonserwowany. Służą temu specjalne środki specjalistyczne- trzeba pamiętać, by były one dopuszczone do kontaktu z żywnością. Drewniany stół przez wiele osób uważany jest za niepraktyczny ze względu na małą odporność na wilgoć i np. wylanie czegoś na jego powierzchnię. W rzeczywistości jednak problem ten dotyczy tylko stołów niezabezpieczonych i niezakonserwowanych. W przypadku odpowiednio zabezpieczonych stołów ten problem nie występuje.
Stół rozkładany to bardzo ciekawe rozwiązanie do salonu. Na co dzień zdecydowanie wolimy niskie stoliki kawowe, które nie zabierają zbyt dużo salonowej przestrzeni. Zdarzają się jednak sytuacje, w których tego miejsca potrzebujemy znacznie więcej, np. podczas urodzinowej imprezy czy innej uroczystości. W takim przypadku najlepiej sprawdza się stół rozkładany. Na co dzień może stanowić niewielki stolik kawowy, a w razie potrzeby możesz go rozłożyć. dzięki temu oszczędzasz miejsce w salonie na co dzień, a w sytuacji przyjęcia i zaproszenia większej ilości osób, nie musisz martwić się o miejsce na stole.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|