Steve Wozniak chwali Androida

17-01-2012, 08:58

Współtwórca firmy Apple zauważa, że Android umożliwia wykonywanie większej liczby zadań niż konkurencyjne urządzenia. Wciąż zapewnia jednak, że kocha swojego smartfona iPhone.

Choć Steve Jobs powiedział swojemu biografowi, że wyda ostatni grosz na walkę z Androidem, nie wszystkie osoby związane z firmą Apple tak niechętnie postrzegają konkurencyjną platformę.

Czytaj także: Apple i Samsung chcą wodoodpornych smartfonów (wideo)

Współtwórca kalifornijskiej korporacji zapewnia, że iPhone wciąż jest najlepszym smartfonem na rynku, jednak są obszary, w których przegrywa z Androidem. Moim głównym telefonem jest iPhone - powiedział Steve Wozniak. - Kocham jego piękno, jednak naprawdę chciałbym na nim móc robić to wszystko, co na Androidzie. Naprawdę bym chciał

Wozniak powiedział m.in. że Android lepiej sobie radzi z komendami głosowymi, co jest niemałym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę obecność asystenta Siri w nowej wersji smartfona iPhone 4S. Współtwórca firmy Apple dodał również, że "Zielony Robot" sprawniej wykorzystuje nawigację, gdy urządzenie działa jako przewodnik GPS.

W kwietniu ubiegłego roku Wozniak powiedział, że nie wyklucza powrotu do firmy Apple. 60-letni inżynier jest obecnie naukowcem w firmie Fusion-io, gdzie zajmuje się między innymi technologiami składowania danych. Wcześniej tłumaczył on, że tablety nie są urządzeniami wyłącznie dla fanów najnowszych technologii, ale mogą zainteresować niemal wszystkich użytkowników pecetów.

Czytaj także: Apple zaczął działać w sprawie Foxconnu


Źródło: The Daily Beast
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy