Sprzeciwiają się podziałowi internetu

27-04-2009, 10:17

"Nie bądź bierny! Skorzystaj z demokracji! Zaprotestuj!" - te słowa mają skupić uwagę internautów na kontrowersyjnym Pakiecie telekomunikacyjnym, który będzie poddany pod głosowanie w Parlamencie Europejskim. Są to działania prowadzone w ramach akcji "Stop cenzurze".

Ograniczanie lub blokowanie dostępu do określonych witryn lub usług internetowych - takie uprawnienia mogą mieć wkrótce dostawcy internetu. Wszystko to dzięki tzw. Pakietowi telekomunikacyjnemu, który nowelizuje przepisy dotyczące telekomunikacji na obszarze Unii Europejskiej.

Stop cenzurze - strona główna akcji
fot. - Stop cenzurze - strona główna akcji
Aby temu zapobiec, organizatorzy akcji "Stop cenzurze" opracowali list otwarty, pod którym chcą zebrać podpisy jak największej liczby internautów. Następnie list - wraz z podpisami - zostanie wysłany do wszystkich polskich europarlamentarzystów.

Z treścią listu można zapoznać się na stronie akcji, można tam również złożyć swój podpis. Organizatorzy zwracają się z prośbą o podanie prawdziwych i pełnych danych osobowych (imię i nazwisko) oraz adresu e-mail. Na adres ten zostanie wysłana prośba o potwierdzenie oddania głosu.

Organizatorem akcji jest portal jakilinux.org. Dziennik Internautów jest patronem medialnym inicjatywy "Stop cenzurze".


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy