Nawet najlepszy ciągnik musi się kiedyś popsuć – złożone mechanizmy już tak mają. Rzecz jasna awaria sprzętu rolniczego, zwłaszcza w czasie trwania sezonu żniwnego, oznacza kłopoty i wydatki. Skąd w takiej sytuacji wziąć zapasowe części do ciągników? I czemu kupno używek z Allegro lub OLXa nie jest wcale takim dobrym pomysłem?
To absolutnie normalne, że maszyny rolnicze wraz z wiekiem zaczynają się coraz częściej psuć. Wiele części zwyczajnie zużywa się w wyniku ciągłej eksploatacji, traci swoją elastyczność lub ulega korozji. Trzeba być na to odpowiednio przygotowanym. Podstawowy środek zaradczy powinny stanowić regularne przeglądy, ale niestety nawet systematycznie serwisowany ciągnik potrafi nagle odmówić posłuszeństwa. W takiej sytuacji konieczne będzie skorzystanie z zapasowych części do ciągników. Tylko gdzie ich szukać?
Rolnicy poszukują oszczędności w różnych miejscach. Jednym ze sposobów na mniejsze wydatki jest kupno przez internet używanych części do maszyn rolniczych. Nie powinno to dziwić – sprzęt z rynku wtórnego z roku na rok zyskuje w Polsce na popularności. Problem w tym, że chytry dwa razy traci. Części z drugiej ręki trzeba bowiem szybciej wymieniać. Mało tego: w wielu przypadkach używanych części z aukcji internetowych w ogóle lepiej się wystrzegać, gdyż pochodzą z demontażu i jedynie zwiększają nasze szanse na wystąpienie awarii.
Kolejnym minusem kupowania przez internet sprzętu z drugiej ręki jest to, że opis danej części nie musi się pokrywać z jej stanem faktycznym; popularną taktyką nieuczciwych sprzedawców jest przeinaczanie pewnych faktów albo ich zatajanie. Dlatego przed dokonaniem zakupu warto zweryfikować wiarygodność sprzedającego. Niestety nie zawsze jest to możliwe – w takiej sytuacji dobrym pomysłem jest wybranie opcji zapłaty przy odbiorze.
Interesującą alternatywę względem używanych części oryginalnych stanowią zamienniki, ale te potrafią się od siebie mocno różnić pod względem jakości i ceny. Dlatego generalnie przy ich zakupie zalecana jest daleko posunięta ostrożność. Pochopne decyzje są niezalecane, gdyż mogą się nam odbić czkawką.
Nie zachowując czujności łatwo paść ofiarą internetowego oszusta, ale mimo wszystko zamawianie części do maszyn rolniczych przez internet to dobry pomysł. Po pierwsze można to zrobić bez wychodzenia w domu, a po drugie ceny produktów w sklepach internetowych bywają często o jakieś 10–20% mniejsze od tych w sklepach stacjonarnych! Trzeba jedynie pamiętać o wyborze sprawdzonego i zaufanego dostawcy części do ciągników, np. sprzedawcy z certyfikatem jakości Trusted Shops jak np. sklep Agropomoc.pl. Obecność tego certyfikatu na stronie oznacza, że dany sklep został dokładnie prześwietlony przez fachowców pod kątem ochrony danych osobowych, przejrzystości cenowej, obsługi klienta i wywiązywania się z obowiązków informacyjnych. Dzięki temu klienci mogą śmiało korzystać z jego usług.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Dach domu jednorodzinnego: rodzaje, wady i zalety. Na jaki zdecydować się w projekcie?
|
|
|
|
|
|