Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Sprawdzone sposoby na pchły

17-12-2021, 14:54

Pchły często kojarzą się brakiem czystości i zaniedbania. Nic bardziej mylnego! Larwy pasożytów mogą zaatakować nawet najbardziej zadbanego psa. Ich system rozmnażania powoduje, że pozostają obecne w środowisku przez naprawdę długi czas. Aby zwalczyć pchły warto stosować profilaktykę i odpowiednie środki. Wbrew powszechnie panującej opinii, obecność pcheł wcale nie musi wynikać z kontaktu naszego psa z innymi zwierzętami. Najczęściej czworonogi łapią pchły w zarażonym otoczeniu, w którym wcześniej przebywało zapchlone zwierzę. Jakie więc sposoby na pchły są najlepsze? Co możemy zrobić, aby pchły w domu nie rozgościły się za bardzo?

Sprawdzone sposoby na pchły

Zwalczanie pcheł, czyli co trzeba koniecznie wiedzieć?

Zapchlone zwierzęta pozostawiają jaja pcheł dosłownie wszędzie, gdzie tylko się pojawią. W parku, w publicznym ogrodzie, domu naszych przyjaciół, a nawet w lesie. Maleńkie, dopiero co wyklute pchły, poszukują ciepłego miejsca. Kiedy tylko poczują naszego psa od razu na niego wskakują. Takim sposobem, po spacerze, wracamy w towarzystwie psa i pcheł. Jeśli nie wiemy jak wygląda pchła, a chcemy się upewnić, czy larwy pcheł upodobały sobie naszego pupila, warto zainwestować w akcesoria dla psów. W celu stwierdzenia, czy nasz pies posiada pchły, możemy posłużyć się grzebykiem diagnostycznym. Jeśli w wyczesanej sierści znajdziemy odchody pcheł, to oznacza tylko jedno, pchła psia właśnie do nas zawitała i niezwłocznie należy rozpocząć walkę z pasożytami. Warto wiedzieć, że odchody pcheł, w kontakcie z nawilżonym ręcznikiem papierowym, zaczynają zmieniać kolor na czerwony.

Jak wytępić pchły? Domowe sposoby, które z pewnością się sprawdzą.

Pchły rozmnażają się bardzo szybko, wywołują nie tylko poczucie dyskomfortu, ale stwarzają także poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi. Aby szybko i skutecznie pozbyć się pcheł należy regularnie stosować odpowiednie środki. W ten sposób chronimy zwierzęta domowe i zabijamy pchły, które na nich pasożytują. Niwelujemy również wszystkie formy rozwojowe pcheł, a więc pozbywamy się jaj, larw i poczwar. Koniecznie należy zabezpieczyć wszystkie zwierzęta żyjące pod jednym dachem. Niestety każdy z nich może stać się gospodarzem dla pcheł. Bardzo pomocne będzie regularne odkurzanie oraz pranie wszystkich zwierzęcych posłań. Temperatura prania nie powinna być mniejsza, niższa 60 stopni. To skutecznie ograniczy ilość form niedojrzałych. Aby pozbyć się pcheł z otoczenia warto sięgnąć po specjalne płyny z rozpylaczem. Z kolei, aby ulżyć zwierzęciu, na silny świąt, warto zastosować kąpiel w specjalistycznym szamponie, który skutecznie złagodzi podrażnienia.

Ostatnie artykuły:

fot. Lee Jundafot. RitaE


Tematy pokrewne:  

tag pchłytag nolstag Amin12tag alhnftag ALH