Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Sok z czarnego bzu – jakie oferuje właściwości?

09-11-2018, 15:29

Roślina lecznicza, której właściwości były doceniane już przez medycynę ludową. Czarny bez, bo o nim mowa, to roślina o cennych właściwościach, w tym przeciwbakteryjnych i przeciwwirusowych. Przyrządzony sok z czarnego bzu jest w stanie przynieść wiele korzyści organizmowi. Poznajmy tę roślinę!

Sok z czarnego bzu i jego właściwości

W kwiatach czarnego bzu goszczą kwasy fenolowe, flawonoidy, trójterpeny i śluzy. Taki skład wpływa na działanie przeciwgorączkowe i napotne. Wspomaga również odkrztuszanie wydzieliny. Z kolei w owocach bzu czarnego można znaleźć kwasy owocowe, witaminy: A i C, garbniki, pektyny, glikozydy antocyjanowe, a także sole mineralne. Przygotowanie naparu, jakim jest sok z czarnego bzu, to zatem szereg możliwości względem wspomagania funkcjonowania całego organizmu.

Owoce mogą być stosowane jako lek odtruwający, który skutecznie radzi sobie z usuwaniem z organizmu toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Ponadto owoce znalazły swoje zastosowanie we wspomaganiu walki ze stanami zapalnymi żołądka, rwą kulszową oraz w nerwobólach.

Zastosowanie

Tak różnorodny i cenny skład wpływa na to, że sok z czarnego bzu stosowany jest nie tylko we wspomaganiu funkcjonowania organizmu, ale i w kosmetyce. Co więcej, poza sokiem do wyboru są i inne produkty wykorzystujące walory odżywcze i właściwości lecznicze tej rośliny, dzięki czemu zwiększają się możliwości zastosowania.

Sok z czarnego bzu, ze względu na właściwości oczyszczające i odtruwające, sprawdza się jako napój, który pozwala wrócić do formy po spożyciu dużej ilości alkoholu. Wykazuje kolejno właściwości napotne i moczopędne, a także pozwala obniżać gorączkę, czyli skutecznie radzi sobie z niwelowaniem uciążliwych dolegliwości występujących w przeziębieniu, choć nie tylko. Sok z czarnego bzu może być stosowany u osób z anemią i zmagających się z chorobami reumatycznymi.

Ta roślina powinna zagościć w domu każdego, kto liczy na naturalne wspomaganie organizmu, nie tylko w okresie wzmożonych zachorowań. Możliwość wykorzystania zarówno kwiatów, jak i owoców, pozwala samodzielnie przyrządzić produkt, który w określony sposób wspomoże funkcjonowanie organizmu, wpływając także na ogólną poprawę kondycji.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:


fot. Freepik



fot. Freepik



fot. Freepik