Sok z czarnego bzu – jakie oferuje właściwości?

09-11-2018, 15:29

Roślina lecznicza, której właściwości były doceniane już przez medycynę ludową. Czarny bez, bo o nim mowa, to roślina o cennych właściwościach, w tym przeciwbakteryjnych i przeciwwirusowych. Przyrządzony sok z czarnego bzu jest w stanie przynieść wiele korzyści organizmowi. Poznajmy tę roślinę!

Sok z czarnego bzu i jego właściwości

W kwiatach czarnego bzu goszczą kwasy fenolowe, flawonoidy, trójterpeny i śluzy. Taki skład wpływa na działanie przeciwgorączkowe i napotne. Wspomaga również odkrztuszanie wydzieliny. Z kolei w owocach bzu czarnego można znaleźć kwasy owocowe, witaminy: A i C, garbniki, pektyny, glikozydy antocyjanowe, a także sole mineralne. Przygotowanie naparu, jakim jest sok z czarnego bzu, to zatem szereg możliwości względem wspomagania funkcjonowania całego organizmu.

Owoce mogą być stosowane jako lek odtruwający, który skutecznie radzi sobie z usuwaniem z organizmu toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Ponadto owoce znalazły swoje zastosowanie we wspomaganiu walki ze stanami zapalnymi żołądka, rwą kulszową oraz w nerwobólach.

Zastosowanie

Tak różnorodny i cenny skład wpływa na to, że sok z czarnego bzu stosowany jest nie tylko we wspomaganiu funkcjonowania organizmu, ale i w kosmetyce. Co więcej, poza sokiem do wyboru są i inne produkty wykorzystujące walory odżywcze i właściwości lecznicze tej rośliny, dzięki czemu zwiększają się możliwości zastosowania.

Sok z czarnego bzu, ze względu na właściwości oczyszczające i odtruwające, sprawdza się jako napój, który pozwala wrócić do formy po spożyciu dużej ilości alkoholu. Wykazuje kolejno właściwości napotne i moczopędne, a także pozwala obniżać gorączkę, czyli skutecznie radzi sobie z niwelowaniem uciążliwych dolegliwości występujących w przeziębieniu, choć nie tylko. Sok z czarnego bzu może być stosowany u osób z anemią i zmagających się z chorobami reumatycznymi.

Ta roślina powinna zagościć w domu każdego, kto liczy na naturalne wspomaganie organizmu, nie tylko w okresie wzmożonych zachorowań. Możliwość wykorzystania zarówno kwiatów, jak i owoców, pozwala samodzielnie przyrządzić produkt, który w określony sposób wspomoże funkcjonowanie organizmu, wpływając także na ogólną poprawę kondycji.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.