Skype wkrótce z reklamami

08-03-2011, 10:56

Choć formy komunikacji w sieci szybko się zmieniają, rozmowy głosowe obsługiwane przez Skype wciąż wydają się niezagrożone.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Niedawno wspominaliśmy o projekcie wprowadzenia tańszych rozmów w Skype przez hotspoty, jednak teraz firma nieco zaskoczyła użytkowników.

>> Czytaj także: Los Skype'a w Chinach dalej niepewny

Sonda
Komunikatory powinny wyświetlać reklamy?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Na blogu usługi możemy znaleźć zapowiedź wprowadzenia do okna głównego programu reklam, na co obecnie decyduje się jedynie część właścicieli międzynarodowych komunikatorów. Dla użytkowników z Polski takie rozwiązania nie są jednak niczym nowym, gdyż banery towarzyszą najpopularniejszemu w naszym kraju komunikatorowi Gadu-Gadu niemal od początku jego istnienia.

Nieco kontrowersji może wzbudzać fakt, że jak informują przedstawicie Skype'a, reklamy będą wykorzystywały informacje, które użytkownicy umieścili w swoich profilach, takie jak miejsce zamieszkania, wiek czy płeć. Jednocześnie podkreśla się, że całość będzie można wyłączyć w ustawieniach, a tego typu rozwiązania stosowane są głównie po to, by serwować użytkownikom ciekawsze i przyjemniejsze dla nich reklamy.

Przykładowa reklama w Skype
fot. - Przykładowa reklama w Skype
Warto wspomnieć, że z podobnym problemem zetknęły się także najpopularniejsze przeglądarki, które solidarnie wprowadzają rozwiązania takie, jak firefoksowy "Do Not Track", mające pozwolić użytkownikom na wyłączenie śledzenia ich poczynań w sieci w celu dopasowywania do nich reklam.

Deweloperzy Skype'a dodają także, że reklamy wyświetlane w komunikatorze nie będą inwazyjne. Znajdą się one wyłącznie w windowsowej wersji narzędzia, zatem dla użytkowników Linuksa oraz Mac OS właściwie nic się w tej kwestii nie zmieni.

>> Czytaj także: Grupowe wideorozmowy w Skype, także dla firm


Źródło: Blog Skype


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.