Skype wkrótce z reklamami

08-03-2011, 10:56

Choć formy komunikacji w sieci szybko się zmieniają, rozmowy głosowe obsługiwane przez Skype wciąż wydają się niezagrożone.

Niedawno wspominaliśmy o projekcie wprowadzenia tańszych rozmów w Skype przez hotspoty, jednak teraz firma nieco zaskoczyła użytkowników.

>> Czytaj także: Los Skype'a w Chinach dalej niepewny

Sonda
Komunikatory powinny wyświetlać reklamy?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Na blogu usługi możemy znaleźć zapowiedź wprowadzenia do okna głównego programu reklam, na co obecnie decyduje się jedynie część właścicieli międzynarodowych komunikatorów. Dla użytkowników z Polski takie rozwiązania nie są jednak niczym nowym, gdyż banery towarzyszą najpopularniejszemu w naszym kraju komunikatorowi Gadu-Gadu niemal od początku jego istnienia.

Nieco kontrowersji może wzbudzać fakt, że jak informują przedstawicie Skype'a, reklamy będą wykorzystywały informacje, które użytkownicy umieścili w swoich profilach, takie jak miejsce zamieszkania, wiek czy płeć. Jednocześnie podkreśla się, że całość będzie można wyłączyć w ustawieniach, a tego typu rozwiązania stosowane są głównie po to, by serwować użytkownikom ciekawsze i przyjemniejsze dla nich reklamy.

Przykładowa reklama w Skype
fot. - Przykładowa reklama w Skype
Warto wspomnieć, że z podobnym problemem zetknęły się także najpopularniejsze przeglądarki, które solidarnie wprowadzają rozwiązania takie, jak firefoksowy "Do Not Track", mające pozwolić użytkownikom na wyłączenie śledzenia ich poczynań w sieci w celu dopasowywania do nich reklam.

Deweloperzy Skype'a dodają także, że reklamy wyświetlane w komunikatorze nie będą inwazyjne. Znajdą się one wyłącznie w windowsowej wersji narzędzia, zatem dla użytkowników Linuksa oraz Mac OS właściwie nic się w tej kwestii nie zmieni.

>> Czytaj także: Grupowe wideorozmowy w Skype, także dla firm


Źródło: Blog Skype
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930