Skype i Facebook mogą połączyć siły

30-09-2010, 09:36

Skype i Facebook mają po pół miliarda użytkowników i są liderami na swoich rynkach. Ich partnerstwo jest możliwe, o czym pisał wczoraj All Things Digital powołujący się na własne źródła. Dzięki temu w Skype może pojawić się Facebook Connect. W tle tych plotek jest nowe partnerstwo Skype i Avaya.

Z doniesieniami All Things Digital można się zapoznać w tekście pt. Exclusive: Facebook and Skype Readying Deep Integration Partnership. Wynika z niego, że w wyniku partnerstwa Skype i Facebooka możliwe będzie wysyłanie wiadomości SMS i dzwonienie do znajomych z Facebooka za pomocą popularnego komunikatora. Skype zastosuje w tym celu rozwiązanie Facebook Connect. W All Things Digital można zobaczyć, jak będzie wyglądać funkcja w finalnym wydaniu Skype 5.0.

Wiadomości te mogą zaskakiwać, bo wcześniej pojawiały się informacje o tym, że Facebook tworzy własne rozwiązania do komunikacji.

Facebook ma obecnie ponad 500 mln użytkowników. Skype posiada 560 mln zarejestrowanych użytkowników, a 124 mln używa go przynajmniej raz w miesiącu. Połączenie tych dwóch baz klientów wydaje się naturalnym posunięciem.

Facebookowi zależy na dostarczeniu użytkownikom narzędzi komunikacyjnych, ale może to być również sposób na zdobywanie rynków poza USA, gdzie Skype jest dobrze znany. Możliwe, że Facebook będzie chciał połączyć usługę VoIP ze smartfonem, jaki ma podobno stworzyć razem z INQ.

>>> Czytaj: Facebook tworzy smartfona z INQ

Dla Skype partnerstwo może oznaczać coś więcej niż nowe rozmowy wynikające z poszerzających się list kontaktów użytkowników. Skype stanie się partnerem popularnego serwisu społecznościowego, który dla wielu osób jest centrum informacji i rozrywki. Będzie to dążenie za nowymi trendami niezbędne do tego, aby utrzymać pozycję lidera.

Warto jeszcze zauważyć, że Skype zawarł wczoraj porozumienie z firmą Avaya, na mocy której klienci Avaya w USA dostaną dostęp do Skype Conncect, czyli produktu łączącego Skype z biznesowymi rozwiązaniami do komunikacji IP.

Dzięki temu firmy korzystające z rozwiązań Avaya będą mogły wprowadzać na strony firm przyciski Skype służące do kontaktowania się z firmą. Możliwe będzie również korzystanie z numerów Skype dla rozmów przychodzących.

Niektórzy analitycy sugerują, że można sobie wyobrazić połączenie Skype-Facebook-Avaya. Coraz częściej serwisy społecznościowe są wykorzystywane przez firmy. To już daleko idące domysły. Widać w każdym razie, że Skype w obliczu konkurencji ze strony Google nie siedzi z założonymi rękami i aktywnie szuka sposobów na umocnienie swojej pozycji.

>>> Czytaj: Dzwonienie z Gmaila już możliwe


Następny artykuł » zamknij

Zrobię to dzisiaj!

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930