Największy na świecie portal społecznościowy pracuje nad nowym modelem smartfona. Komórka Facebooka już w przyszłym roku ma się znaleźć w sklepach w Europie i USA - wynika z nieoficjalnych informacji agencji Bloomberg.
Facebook już w marcu lub kwietniu 2011 r. może wprowadzić do sprzedaży swój model telefonu – dowiedział się Bloomberg od osób związanych ze sprawą. W przedsięwzięciu bierze również udział brytyjski producent telefonów przenośnych INQ, spółka zależna koncernu Hutchinson Whampoa. AT&T, druga co do wielkości sieć komórkowa w Stanach Zjednoczonych, rozważa przyłączenie się do projektu.
Nowe telefony mają wykorzystywać system operacyjny Android marki Google. Według informatorów Bloomberga telefony w Stanach Zjednoczonych miałyby markę AT&T. Facebook jeszcze nie zdecydował, czy zamieści na nich swoje logo.
Więcej w Forsal.pl: Facebook tworzy wspólnie z INQ nowego smartfona
MO/Bloomberg
Artykuł może zawierać linki partnerów, umożliwiające rozwój serwisu i dostarczanie darmowych treści.
|
|
|
|
|
|
|
|
Stopka:
© 1998-2025 Dziennik Internautów Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.