Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Łupież to dość uciążliwy problem, z którym nie tak łatwo wygrać. Walczą z nim zarówno kobiety jak i mężczyźni, niezależnie od wieku. Występuje już u nastolatków i może pojawiać się nawet po 70-tce. Za tą dolegliwość odpowiada grzyb drożdżopodobny - pityrosporum oval, żyjący na skórze głowy, który nie daje o sobie znać dopóki organizm nie stworzy mu dogodnych warunków. Jak tworzy się łupież? Czy da się go wyleczyć? Jakie rozwiązania zastosować, aby pozbyć się go raz na zawsze?

ziola ajurwedyjskie

Suchy czy tłusty?

Występują dwa rodzaje łupieżu: suchy i tłusty. Suchy pojawia się u osób, które mają bardzo  wrażliwą skórę głowy, zwłaszcza na grzyb drożdżopodobny (pityrosporum ovale) powodujący ten przykry problem. Już nawet małe jego ilości mogą spowodować u niektórych duże stany zapalne skóry. Suchy łupież jest również powodowany źle dobranymi kosmetykami takimi jak jak szampony, odżywki, preparaty do stylizacji fryzur u nasady. Może pojawić się po wizycie u nowego fryzjera lub po zmianie kosmetyku.

Łupież tłusty wynika z mocno przetłuszczającej się skóry głowy. Pityrosporum oval żywią się wydzielanym przez gruczoły łojem, dodatkowo, są to dogodne warunki do rozwijania się tego typu grzybów. Przy dużych jego ilościach tworzy się stan zapalny, który objawia się uporczywym swędzeniem. Przez drapanie dochodzi do złuszczania się naskórka. Następnie, pod wpływem tłuszczu, ten złuszczony naskórek żółknie, sztywnieje, po czym odpada stanowiąc płatki łupieżu opadające na odzież.

Jak pozbyć się problemu?

Poprawne zdiagnozowanie łupieżu jest kluczowe, ponieważ od tego zależy jak szybko można pozbyć się uporczywej dolegliwości. Jeżeli nie mamy pewności, najlepiej sięgnąć po uniwersalne środki, jak specjalne szampony przeciwdziałające koloniom pityrosporum oval, a w każdej aptece jest dość szeroki wybór takich dermokosmetyków. Należy pamiętać, że w zależności od rodzaju łupieżu odpowiednio dawkujemy leczniczy preparat. Warto zainteresować się produktami naturalnymi, jak kosmetyki khadi, których głównym składnikiem są zioła ajurwedyjskie preparowane według pradawnych indyjskich tradycji. Lecznicze olejki pomogą nie tylko na problemy z łupieżem, ale odżywią włosy, zregenerują je i wzmocnią. Tego typu kosmetyki można kupić w sklepie indyjskim himalaya herbs.

Jeśli walka z łupieżem nie przynosi efektów to trzeba zgłosić się do specjalisty - dermatologa, który zaproponuje intensywniejsze leczenie. Przypadłość tą da się wyleczyć, jednak wymaga to od nas cierpliwości i dokładności w wykonywanych zabiegach. Dzisiejszy rynek kosmetyczny i farmaceutyczny daje nam wiele możliwości na szybką i skuteczną walkę z łupieżem.

 


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:

fot. DALL-E




fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy