Skuteczna pomoc przy zrozumieniu statystyki

22-05-2019, 13:38

Matematyka jest znienawidzonym i nielubianym przedmiotem wśród większości uczniów, zwłaszcza maturzystów. Takie same negatywne uczucia wzbudza statystyka u studentów. Przyczyną takiego nastawienia do tych przedmiotów jest zwyczajne niezrozumienie zagadnień. Większość studentów na samo słowo „statystyka” ma ścisk żołądka. Specyfika wykładów na studiach zdecydowanie różni się od lekcji w szkole na niższym poziomie, zwłaszcza tempo przekazywania informacji. Powoduje to dodatkowe trudności z przyswojeniem ilości wiedzy, tym bardziej, iż statystyka wymaga zrozumienia poszczególnych jej zagadnień, a nie tylko zapamiętania teorii. Studenci mający problem ze statystyką mają trzy wyjścia: zignorować przedmiot, licząc na szczęście podczas ściągania; poddać się i zmienić kierunek studiów; poszukać skutecznej pomocy w zrozumieniu przedmiotu.

statystyka online

Szukając pomocy w sieci

Studenci, których ambicja nie pozwala na wybór innego rozwiązania, jak tylko poszukać pomocy, dzięki której zrozumieją statystykę, już nie są skazani na drogie korepetycje. W sieci dostępne jest rozwiązanie pod adresem statystyka.online, dostarczające teorię wraz z zadaniami. Pozwala to na przyswajanie wiedzy i ćwiczenie opanowywanych zagadnień w dowolnym dla siebie czasie i miejscu. Zaskakująca jest dostępność do skutecznej i fachowej pomocy naprawdę niewielkim kosztem – 29,90 zł w 30 - dniowym abonamencie jest zdecydowanie bardziej opłacalne, niż wysokość opłaty za egzamin poprawkowy, nie wspominając o korepetycjach. Dla osób bardzo zabieganych przygotowany jest wariant 90 – dniowego abonamentu w jeszcze korzystniejszej cenie 49,90 zł. Warto przy tym zaznaczyć, iż zakup abonamentu nie wymaga posiadania karty kredytowej, tak jak często bywa przy różnego rodzaju abonamentach w sieci. Płatność dokonywana jest za pomocą przelewu bankowego. Powszechnie wiadomo, że wiedza kosztuje, jednakże jak widać, wcale nie muszą to być ogromne koszty. Najcenniejszą zawartością portalu jest statystyka zadania z pełnymi rozwiązaniami, która jest kluczowa w zrozumieniu zagadnień przedmiotu.

Zawartość portalu

Statystyka.online jest stale aktualizowana o nowe materiały. Obecnie, dostępna jest już tematyka z zakresu: miar tendencji centralnej, klasycznych miar rozkładu, dystrybuanty, rozkładu normalnego, tablicy N (0,1), cech Estymatorów, przedziałów ufności i testowania hipotez, współczynników korelacji, a także indeksów. Oprócz tego, na portalu wytłumaczono rozkłady: t-studenta, chi-kwadrat, dwumianowy i Poissona. Statystyka.online zawiera testy sprawdzające stopień przyswojenia materiału, w podziale na następujące zagadnienia: rozkłady empiryczne; zmienne losowe. Rozkłady statystyk z próby; estymacja; weryfikacja hipotez statystycznych; wnioskowanie przy losowaniu zależnym; analiza wariancji; badanie zależności dwóch cech; klasyczny model regresji liniowej; analiza szeregów czasowych. Pozwala to ocenić, czy materiał teoretyczny został prawidłowo przyswojony. Teoria jest bardzo ważna, gdyż ułatwia zrozumienie zadań ze statystyki, które są jednakże kluczowe w tej dziedzinie.

Statystyka zadania z pełnymi rozwiązaniami to nieoceniona pomoc do praktycznego zastosowania poznanej teorii, w podziale na poszczególne zagadnienia. Znalezienie zadań ze statystyki nie jest trudne, lecz rzadkością są zadania, które zawierają odpowiedzi. Niekwestionowaną zaletą portalu statystyka.online jest wzbogacenie zadań o ich rozwiązania, przeprowadzone krok po kroku. Dowód na tezę, że statystyka nie jest wcale taka trudna, znajduje się na stronie statystyka.online.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: