Oferta większości sklepów motoryzacyjnych obejmuje zazwyczaj części i akcesoria samochodowe przydatne możliwie najszerszemu gronu odbiorców. A jak to się ma w przypadku osób prowadzących warsztaty samochodowe? Czy mechanicy powinni kupować wyposażenie warsztatu (części, narzędzia i sprzęt) w sklepach ukierunkowanych na indywidualnych klientów? Czy istnieje miejsce, w którym właściciele warsztatów mechanicznych mogą zaopatrzyć się w sposób kompleksowy, często również nabywając trudno dostępny, markowy sprzęt?
Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie wydaje się niemożliwa. Wyposażenie warsztatów samochodowych jest przede wszystkim uzależnione od zakresu wykonywanych usług. Dlatego też fachowcy w niezwykle precyzyjny sposób określają profil własnej działalności, bowiem pojęcie naprawy motoryzacyjnej jest niezwykle szerokie i może dotyczyć rozmaitych kwestii związanych ze stanem lub funkcjonalnością pojazdu.
Co może ulec uszkodzeniu w samochodzie? Praktycznie każda część jest narażona na mniejszą lub większą usterkę. Jednak najczęstszymi wyzwaniami dla mechaników są:
zużyte amortyzatory,
przegrzewanie silnika,
zerwany pasek rozrządu,
problemy z cieknącym olejem,
przetarte klocki lub zużyte tarcze hamulcowe,
wgniecenia, przetarcia i zniszczenia karoserii,
wadliwa elektronika pojazdu (np. nieprawidłowe funkcjonowanie szyb, świateł lub lusterek),
problemy o charakterze wulkanizacyjnym (np. przebite koła, zniekształcone felgi).
Rzadko kiedy jeden warsztat mechaniczny jest w stanie podjąć się niwelowania każdego problemu. Wszystkie wymienione usterki wymagają użycia zupełnie innych narzędzi, co jest jednocześnie związane z dodatkowymi kosztami i wygospodarowaniem niezbędnej przestrzeni na umiejscowienie urządzeń w warsztacie. Dlatego też większość osób pracujących w branży mechaniki samochodowej decyduje się na specjalizację, konkretyzuje ofertę i na jej podstawie kompletuje niezbędne wyposażenie.
Wszystkie warsztaty pojazdów osobowych, ciężarowych i rolniczych wymagają sprzętu, który z całą pewnością można określić mianem fundamentalnego. Natomiast istnieją też niektóre akcesoria i narzędzia, które są niezbędne dla każdego mechanika. Bardzo dobrym przykładem są meble warsztatowe - w każdym warsztacie muszą znajdować się półki, szafki, regały czy wózki umożliwiające specjalistom przetrzymywanie zakupionego wyposażenia.
Oprócz nich warto też wspomnieć o narzędziach manualnych, które w dużym stopniu ułatwiają wykonywanie oferowanych usług. Wśród nich należy wymienić:
kompresory,
narzędzia manualne: jak młotki, klucze czy śrubokręty,
szlifierki i wiertarki (często w formie jednego urządzenia z wymiennymi końcówkami),
akcesoria diagnostyczne (m.in. ciśnieniomierz, suwmiarka czy przyrząd do testowania akumulatorów).
Zakup narzędzi i urządzeń w zwykłych sklepach motoryzacyjnych może okazać się nietrafionym pomysłem. Większość z nich oferuje niewielką liczbę produktów, których cena jest zwykle wygórowana. Co więcej, sklepy stacjonarne często borykają się z problemem małego zaopatrzenia (np. z uwagi na ograniczone miejsce w magazynie). Takie sytuacje mogą powodować nieustanne braki w ofercie i oczekiwanie klienta na sprowadzenie zamówionego towaru, co w przypadku warsztatów samochodowych prowadzi do ograniczenia możliwości płynnego świadczenia usług naprawczych.
Dynamiczny rozwój technologii internetowej sprawił, że branża automotive w prężny sposób przeniosła się do sieci. Coraz więcej profesjonalnych sklepów sprzedaje specjalistyczne wyposażenie warsztatowe za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu mechanicy mogą bez wyjeżdżania z warsztatu zapoznać się z ofertą i złożyć zamówienie z dostawą pod wskazany adres. Szybko, bezpiecznie i taniej.
W jaki sposób znaleźć sklepy motoryzacyjne dla zakładów mechaniki pojazdowej? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową odpowiednie frazy jak np. „warsztat wyposażenie” lub „sklep auto części”. Firmy zajmujące się sprzedażą akcesoriów i narzędzi do naprawy pojazdów mechanicznych umożliwiają wysyłkę zamówień na terenie całego kraju - bez ryzyka o problemy z reklamacją zakupionych przedmiotów.
Można również skorzystać z oferty pierwszego w Polsce marketplace branży automotive - WOOPauto.com. To platforma, która umożliwia zakup części, akcesoriów i sprzętu motoryzacyjnego dla pojazdów osobowych, ciężarowych i rolniczych, bezpośrednio od ich producentów i głównych importerów. Zakupu dokonuje się równie szybko jak w przypadku sklepów internetowych, jednak różnica w cenie, podwyższona gwarancja bezpieczeństwa transakcji oraz fachowa pomoc doradców, działają na korzyść platformy WOOPauto.com
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|