Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Sklep z auto częściami tylko dla warsztatów mechanicznych

28-12-2020, 09:56

Oferta większości sklepów motoryzacyjnych obejmuje zazwyczaj części i akcesoria samochodowe przydatne możliwie najszerszemu gronu odbiorców. A jak to się ma w przypadku osób prowadzących warsztaty samochodowe? Czy mechanicy powinni kupować wyposażenie warsztatu (części, narzędzia i sprzęt) w sklepach ukierunkowanych na indywidualnych klientów? Czy istnieje miejsce, w którym właściciele warsztatów mechanicznych mogą zaopatrzyć się w sposób kompleksowy, często również nabywając trudno dostępny, markowy sprzęt?

sklep z auto częściami

Jak dobrać wyposażenie do warsztatu?

Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie wydaje się niemożliwa. Wyposażenie warsztatów samochodowych jest przede wszystkim uzależnione od zakresu wykonywanych usług. Dlatego też fachowcy w niezwykle precyzyjny sposób określają profil własnej działalności, bowiem pojęcie naprawy motoryzacyjnej jest niezwykle szerokie i może dotyczyć rozmaitych kwestii związanych ze stanem lub funkcjonalnością pojazdu.

Co może ulec uszkodzeniu w samochodzie? Praktycznie każda część jest narażona na mniejszą lub większą usterkę. Jednak najczęstszymi wyzwaniami dla mechaników są:

 • zużyte amortyzatory,

 • przegrzewanie silnika,

 • zerwany pasek rozrządu,

 • problemy z cieknącym olejem,

 • przetarte klocki lub zużyte tarcze hamulcowe,

 • wgniecenia, przetarcia i zniszczenia karoserii,

 • wadliwa elektronika pojazdu (np. nieprawidłowe funkcjonowanie szyb, świateł lub lusterek),

 • problemy o charakterze wulkanizacyjnym (np. przebite koła, zniekształcone felgi).

Rzadko kiedy jeden warsztat mechaniczny jest w stanie podjąć się niwelowania każdego problemu. Wszystkie wymienione usterki wymagają użycia zupełnie innych narzędzi, co jest jednocześnie związane z dodatkowymi kosztami i wygospodarowaniem niezbędnej przestrzeni na umiejscowienie urządzeń w warsztacie. Dlatego też większość osób pracujących w branży mechaniki samochodowej decyduje się na specjalizację, konkretyzuje ofertę i na jej podstawie kompletuje niezbędne wyposażenie.

Jakie wyposażenie jest niezbędne w każdym warsztacie?

Wszystkie warsztaty pojazdów osobowych, ciężarowych i rolniczych wymagają sprzętu, który z całą pewnością można określić mianem fundamentalnego. Natomiast istnieją też niektóre akcesoria i narzędzia, które są niezbędne dla każdego mechanika. Bardzo dobrym przykładem są meble warsztatowe - w każdym warsztacie muszą znajdować się półki, szafki, regały czy wózki umożliwiające specjalistom przetrzymywanie zakupionego wyposażenia.

Oprócz nich warto też wspomnieć o narzędziach manualnych, które w dużym stopniu ułatwiają wykonywanie oferowanych usług. Wśród nich należy wymienić:

 • kompresory,

 • narzędzia manualne: jak młotki, klucze czy śrubokręty,

 • szlifierki i wiertarki (często w formie jednego urządzenia z wymiennymi końcówkami),

 • akcesoria diagnostyczne (m.in. ciśnieniomierz, suwmiarka czy przyrząd do testowania akumulatorów).

Gdzie warto wyposażyć warsztat mechaniki pojazdowej?

Zakup narzędzi i urządzeń w zwykłych sklepach motoryzacyjnych może okazać się nietrafionym pomysłem. Większość z nich oferuje niewielką liczbę produktów, których cena jest zwykle wygórowana. Co więcej, sklepy stacjonarne często borykają się z problemem małego zaopatrzenia (np. z uwagi na ograniczone miejsce w magazynie). Takie sytuacje mogą powodować nieustanne braki w ofercie i oczekiwanie klienta na sprowadzenie zamówionego towaru, co w przypadku warsztatów samochodowych prowadzi do ograniczenia możliwości płynnego świadczenia usług naprawczych.

Internetowy sklep motoryzacyjny

Dynamiczny rozwój technologii internetowej sprawił, że branża automotive w prężny sposób przeniosła się do sieci. Coraz więcej profesjonalnych sklepów sprzedaje specjalistyczne wyposażenie warsztatowe za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu mechanicy mogą bez wyjeżdżania z warsztatu zapoznać się z ofertą i złożyć zamówienie z dostawą pod wskazany adres. Szybko, bezpiecznie i taniej.

W jaki sposób znaleźć sklepy motoryzacyjne dla zakładów mechaniki pojazdowej? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową odpowiednie frazy jak np. „warsztat wyposażenie” lub „sklep auto części”. Firmy zajmujące się sprzedażą akcesoriów i narzędzi do naprawy pojazdów mechanicznych umożliwiają wysyłkę zamówień na terenie całego kraju - bez ryzyka o problemy z reklamacją zakupionych przedmiotów.

Można również skorzystać z oferty pierwszego w Polsce marketplace branży automotive - WOOPauto.com. To platforma, która umożliwia zakup części, akcesoriów i sprzętu motoryzacyjnego dla pojazdów osobowych, ciężarowych i rolniczych, bezpośrednio od ich producentów i głównych importerów. Zakupu dokonuje się równie szybko jak w przypadku sklepów internetowych, jednak różnica w cenie, podwyższona gwarancja bezpieczeństwa transakcji oraz fachowa pomoc doradców, działają na korzyść platformy WOOPauto.com


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data