Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Lekka zmiana temperatury na dworze, kilka łyków gorącej kawy, krótkie spięcie w pracy – wystarczy impuls, by na Twoich policzkach pojawiły się krępujące zaczerwienienia, których nijak nie da się zamaskować. Znasz to skądś? Jeśli tak, nie martw się! Dzisiejsze metody medycyny estetycznej pozwolą Ci bezproblemowo poradzić sobie z tym estetycznym mankamentem.

O rumieniu naczyniowym słów kilka

Rumień to zwiększone zaczerwienienie, u podstaw którego leżą rozszerzone naczynia krwionośne. Wystarczy sytuacja stresowa, spadek temperatury lub napicie się ciepłego napoju, aby Twoją twarz oblał rumień. Jest on krępującym problemem głównie natury estetycznej, który może negatywnie wpłynąć na Twoją samoocenę. Zmiana ta może mieć podłoże genetyczne, ale również na jej występowanie wpływają czynniki środowiskowe (promieniowanie UV, zanieczyszczenie powietrza) oraz immunologiczne. Może mieć także związek z zapaleniem skóry, z ogólnymi chorobami pojawiającymi się w organizmie czy też z obecnością wirusów. Nie bez znaczenia jest też wiek pacjenta – wraz z upływem czasu ściany naczyń krwionośnych stają się zdecydowanie mniej elastyczne niż w okresie młodzieńczym oraz ulegają uszkodzeniu, a w związku z tym część naczynek pozostanie już rozszerzona, czego efektem łatwo dostrzegalnym gołym okiem jest właśnie rumień naczyniowy. Więcej na ten temat możesz przeczytać na portalu https://wylecz.to/choroby-skory/rumien-na-twarzy/.

Zabieg laserowego usuwania rumienia – czym jest, kto go wykonuje i jak przebiega?

rumień na twarzy

Niezwykle skutecznym i w zasadzie jedynym sposobem na trwałe pozbycie się rumienia naczyniowego jest poddanie się zabiegowi laserowemu IPL. Wykonuje go lekarz specjalizujący się w medycynie estetycznej. W czasie zabiegu zarówno pacjent, jak i medyk mają na sobie specjalne okulary, które nie przepuszczają wiązki lasera do oka, redukując w ten sposób ryzyko uszkodzenia wzroku. Zabieg jest w pełni bezpieczny i już po pierwszej wizycie można dostrzec znaczącą poprawę stanu skóry oraz zmniejszenie zaczerwienienia – nawet o 50%. Optymalnie warto poddać się około 5 zabiegom, aby uzyskać najlepszy możliwy efekt. Liczba zabiegów zależy ostatecznie od konkretnego przypadku i jest uzgadniania z lekarzem. Jeśli chodzi o sam przebieg leczenia, rozpoczyna się on od schłodzenia powierzchni skóry, aby ograniczyć dolegliwości bólowe. Nie da się ich całkowicie wyeliminować, jednak spektakularny efekt widoczny po kilku dniach rekompensuje wszelkie niedogodności. Chwilę po zabiegu policzki chłodzi się przy użyciu woreczków żelowych, aby przynieść pacjentowi ulgę.

Dlaczego warto poddać się zabiegowi usuwania rumienia?

Możliwość pozbycia się problemu natury estetycznej z miejsca tak widocznego jak skóra twarzy wpływa pozytywnie na wzrost pewności siebie, lepsze samopoczucie i zadowolenie z własnego wyglądu. Pacjent chętnie powraca do codziennych aktywności – także tych wymagających kontaktu z innymi ludźmi, przełożonymi czy klientami. Rozwija się również jego życie towarzyskie, a sytuacje stresowe, zmiana temperatury czy gorący napój nie są mu już straszne.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E


Tematy pokrewne:  

tag twarztag rumieńtag nols