Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Zegarki Omega przez ponad 160 lat odmierzają czas na całym świecie. Mimo swoich skromnych początków, zakład zegarmistrzowski La Chaux-de-Fonds, założony przez 23 letniego Louisa Brandta, bardzo szybko zaczął odnosić sukcesy.

w.krzyś

Rozwój zegarków Omega

Louis Brandt składał zegarki kieszonkowe z elementów, które były mu dostarczane przez lokalnych rzemieślników. Pracował w okresie zimowym, gdzie mógł korzystać jedynie z kilku godzin dziennego światła. Kiedy nadeszły cieplejsze dni wyruszał w podróż po Europie i sprzedawał swoje zegarki, które były nakręcane kluczykiem. W 1879 roku Louis Brandt zmarł, wtedy jego synowie przenieśli produkcję zegarków do fabryki. Ich decyzja była podyktowana nieregularnymi dostawami części zegarków i ich słabą jakością. W 1880 roku firma zajęła drugie piętro małej fabryki w Biennie, miasteczku które miało bardzo dobre zaplecze robotnicze, dobrą komunikację oraz regularną dostawę energii. Niespełna dwa lata później, firma została przeniesiona do budynku w Gurzelen, dystryktu Bienne i po dziś dzień znajduje się tam jej główna siedziba.

Modele Labrador i Gurzelen były pierwszymi modelami, wyprodukowanymi na skalę masową. W 1894 roku dołączył do nich słynny model Omega, po czym firma wkroczyła na ścieżkę wieloletnich sukcesów.

Tradycja tworzenia zegarków

Omega stała się niepodważalnym światowym pionierem w tworzeniu zegarków. Była to jedna z pierwszych marek, która zdecydowała się na powrót zegarków mechanicznych do ich kolekcji.

W 1984 roku Omega stworzyła zegarek Rose des Temps, jeden z najbardziej skomplikowanych zegarów tablicowych na świecie - kwintesencja fantazji, precyzji, miniaturyzacji i symbolizmu. Był on jednocześnie zaawansowany technologicznie, oraz wykonany niezwykle artystycznie. Miał on 32 funkcje, 9000 elementów, zapewniał 10 000 godzin pracy, przy cenie 4,2 miliona franków szwajcarskich. Zaledwie rok później, Omega wpuściła na rynek jego godnych następców, czyli zegarki piaskowe.

Zegarki Omega w Polsce

Oficjalni przedstawiciele marki Omega w Polsce mają prawo zaopatrywać się tylko i wyłącznie u jednego dostawcy – Omega Polska, który kilka lat temu autoryzował zaledwie kilka salonów w całym kraju. Dla podniesienia standardu miejsc, w których sprzedawana jest marka Omega, szwajcarski producent zegarków zredukował liczbę sklepów z 30-40 do zaledwie kilku najlepszych, wśród których znalazł się W.Krzyś Jubiler – jedyny oficjalny autoryzowany salon marki Omega na całym Śląsku.

W.Krzyś Jubiler – jedyny oficjalny salon marki Omega na Śląsku

Firma W.Krzyś Jubiler kładzie nacisk na rozwój oraz dopasowanie do zmieniających się wymagań klientów. Z jednej strony posiadają nowoczesny salon w centrum handlowym Silesia City Center, z drugiej kameralny salonik znajdujący się przy ulicy Staromiejskiej. Oba miejsca idealnie nadają się dla koneserów zegarków o wysmakowanym guście. Dodatkowo bogatą ofertę luksusowych szwajcarskich zegarków można znaleźć także w sklepie internetowym wkrzys.pl prowadzonym przez firmę.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:

fot. DALL-E




fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E