Rozwód Time Warner z AOL

18-11-2009, 07:31

Po 10 latach Time Warner żegna się z AOL. Firma internetowa nie spełniła bowiem pokładanych w niej nadziei.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Gdy w styczniu 2000 roku koncern medialny Time Warner przejmował America OnLine (AOL), jednego z największych dostawców internetu w Stanach Zjednoczonych, był on wyceniany na 163 miliardy dolarów - przypomina agencja Reuters. Potem jednak pękła bańka internetowa, wiele firm zbankrutowało, inne musiały dokonać głębokiej restrukturyzacji, by pozostać na rynku.

Trwający blisko 10 lat mariaż Time Warner z AOL dobiega właśnie końca. Medialny koncern, do którego należą m.in. kanały telewizyjne CNN i HBO oraz wytwórnia filmowa Warner Bros., ogłosił rozdzielenie obu firm. Z dniem 10 grudnia 2009 roku do obrotu giełdowego na parkiecie w Nowym Jorku powrócą akcje AOL. Każde posiadane 11 akcji Time Warner uprawniać będzie do otrzymania jednej akcji AOL.

Biorąc pod uwagę obecną wycenę Time Warner, AOL wart jest około 3,15 miliardów dolarów - podaje TechCrunch, a więc znacznie mniej niż w momencie zakupu.

> Czytaj także: Time Warner - 16 mld dolarów straty

Połączenie obu firm miało zwiastować nową rolę internetu w świecie medialnym. Tak faktycznie się stało, jednak Time Warner najwyraźniej nie miał koncepcji odnośnie tego, jak osiągnąć ambitne cele. Te nigdy nie zostały w całości zrealizowane. Przynoszone przez AOL straty, które wynikały z coraz mniejszego zainteresowania usługami firmy, zaczęły ciążyć na finansach koncernu. Dlatego też doszło do rozwodu.

Właściciel AOL chce skupić się na rozwoju treści, uznając tę dziedziną za podstawową dla swojej działalności. Firma internetowa ma skupić się na reklamie w sieci, treściach online, a także technologiach komunikacyjnych.

> Czytaj także: Duża strata Google na inwestycji w AOLSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag współpracatag Time Warnertag stratytag inwestycjetag AOL
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.