Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Rozdzielenie neostrady tp od abonamentu - porady UKE

12-01-2007, 10:56

W obliczu nadchodzącej, dosyć rewolucyjnej zmiany dla klientów usług Telekomunikacji Polskiej (TP) - rozdzielenia usługi neostrada od abonamentu telefonicznego - Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) przedstawił swoje uwagi co do nowego cennika. Prezes UKE odpowiada także na podstawowe pytania oraz wyjaśnia wątpliwości osób zainteresowanych rezygnacją z usług głosowych przy jednoczesny pozostaniu abonentem usługi neostrada tp.

ciąg dalszy...

Jeśli TP nie rozpatrzy reklamacji w terminie 30 dni, to zgodnie z prawem reklamację taką uznaje się za rozpatrzoną na korzyść abonenta.

UKE przypomina także, że osoby, które nie zaakceptują nowego regulaminu mogą zgodnie z art. 59 ust. 2 Prawa telekomunikacyjnego zrezygnować z usługi neostrada tp i wypowiedzieć obecnie zawartą umowę na świadczenie usługi telekomunikacyjnej bez płacenia odszkodowania na rzecz Telekomunikacji Polskiej SA Zachęcamy jednak, aby przed podjęciem tej decyzji upewnić się, czy konkurencyjni dla TP operatorzy świadczą w Waszym regionie pożądane przez Was usługi.

Użytkownicy planu socjalnego, neostrady plus, sdi tp, DSL oraz innych usług TP, których regulaminy lub cenniki wykluczają możliwość świadczenia usługi nie będą mogli skorzystać z usługi neostrada tp - wynika z pkt 4 ust. 3 nowego regulaminu neostrady tp Telekomunikacji Polskiej.

Co cię czeka po rezygnacji z abonamentu telefonicznego

Po pierwsze Prezes UKE przypomina, że klienci, którzy wypowiedzą obecne umowy o świadczenie usługi z tytułu zmiany regulaminu, nie będą mogli skorzystać z żadnej akcji promocyjnej oferowanej aktualnie przez TP. Możliwość taka będzie im stworzona po upływie 3 miesięcy, czyli od dnia 30 kwietnia 2007r., choć realne uprawnienia do skorzystania z promocji będą wynikały z regulaminu konkretnej oferty.

Klienci którzy zrezygnują z usług telefonicznych TP mogą zachować swój dotychczasowy numer telefonu stacjonarnego i przenieść go, np. do operatora VoIP. Muszą jednak pamiętać, żeby zrobić to w sposób przewidziany przepisami. Ponadto najpierw należy przenieść numer, a potem zrezygnować z abonamentu telefonicznego TP.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Oszukał 300 osób w kilka dni

Źródło: UKE