Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Rodzaje kredytów i pożyczek - jak obliczyć ratę za pomocą kalkulatora kredytu hipotecznego online?

22-02-2016, 12:28

Kredyty i pożyczki służą nam do sfinansowania różnych inwestycji. W zależności od tego, na jakie cele są zaciągane, wyróżnia się kilka ich rodzajów. Oczywiście każda pomoc finansowa rządzi się swoimi prawami. Mowa tu przede wszystkim o wysokości oprocentowania, liczbie rat czy ogólnej kwocie, jaką możemy pozyskać.

Ważnym czynnikiem związanym z kredytowaniem jest okres, na jaki zaciągany jest kredyt lub pożyczka. Zgodnie z dostępną ofertą na rynku bankowym, możemy rozróżnić kredyty krótkoterminowe (nie dłuższe niż rok), średnioterminowe (od roku do trzech lat) oraz długoterminowe (ponad trzyletnie).

 

Kredyty i pożyczki dla klientów indywidualnych

Najpopularniejszą formą bankowej pomocy finansowej są oczywiście kredyty i pożyczki gotówkowe, które służą nam do spłacenia celów dowolnych. Pamiętać należy, iż są one wypłacane jednokrotnie. Możliwy do zaciągnięcia jest również kredyt na rachunku osobistym, który zwiększa nasz limit wypłat z konta. W takim wypadku powstaje tak zwany debet.

W przypadku klientów indywidualnych, wspomnieć należy także o kredycie konsumpcyjnym. Jest on udzielany na konkretny cel, na przykład na zakup produktów RTV i AGD. Każdy klient ustala z bankiem formę spłaty.

 

 

Kredyt dla firm

Działalność każdego przedsiębiorstwa wymaga odpowiedniego finansowania. Oczywiście najlepsza sytuacja jest wtedy, gdy firma jest w stanie sama pokryć koszty wszelkich inwestycji, jednak nie zawsze jest to możliwe. W takich przypadku należy skierować się do banku, który może udzielić na przykład kredytu inwestycyjnego. Za jego pomocą przedsiębiorstwo jest w stanie wesprzeć prowadzoną inwestycję bądź proces rozwoju swojej działalności. Istnieje możliwość zdobycia finansowania jednorazowego, jak i również wypłacanego w transzach.

Firmy liczyć mogą także między innymi na kredyt obrotowy, który służy do pokrycia kosztów działalności bieżącej, rewolwingowy, charakteryzujący się tym, iż posiada ustalony z bankiem limit do wielokrotnego wykorzystania, budowlany (w przypadku budowy domów bądź osiedli) oraz preferencyjny, który służy sfinansowaniu modernizacji.

Popularnym instrumentem jest także tak zwany kredyt dla rolnika, dzięki któremu może on sfinansować rozwój swojego gospodarstwa. Mowa tu między innymi o zakupie i modernizacji maszyn rolniczych czy chociażby unowocześnieniu posiadanych technologii.

 

 

Kalkulatory kredytu hipotecznego

W przekazach medialnych bardzo dużo miejsca i czasu poświęca się tak zwanym kredytom hipotecznym. Jest to pomoc finansowa udzielana przez bank na zakup mieszkania bądź domu. Jej zabezpieczeniem jest właśnie hipoteka.

Istotną kwestią w przypadku takiego kredytu jest wysokość miesięcznych rat, która determinuje to, czy kredytobiorca będzie go w stanie spłacić. Pamiętać należy o tym, iż decyzja o zaciągnięciu kredytu hipotecznego powinna być poprzedzona dokładną analizą naszych zdolności kredytowych. Z pewnością pomóc w tym nam mogą specjalne kalkulatory online, za pomocą których jesteśmy w stanie obliczyć miesięczną ratę zaciąganego kredytu. W tym celu wystarczy wypełnić kilka specjalnie przygotowanych pól w formularzu. Po podaniu kwoty kredytu, wysokości prowizji, oprocentowania, okresu, na jaki kredyt został zaciągnięty oraz rodzaju rat, kalkulator wyliczy za nas, ile będziemy musieli płacić miesięcznie, aby takie zobowiązanie spłacić.

Tego typu kalkulatory kredytu hipotecznego to bardzo przydatne narzędzia. Znajdują się one zazwyczaj na stronach internetowych banków bądź niezależnych instytucji. Warto z nich skorzystać przed wybraniem ostatecznej oferty.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:

fot. Freepik



fot. Freepik







fot. Freepik



fot. Freepik