RIM: Nowe smartfony z systemem BlackBerry 7

16-11-2011, 12:56

Ulepszone przeglądanie, wyszukiwanie głosowe, wsparcie dla NFC - to niektóre nowości, jakie wprowadza system BlackBerry 7. Wczoraj firma RIM przedstawiła dwa urządzenia, które go wykorzystują - BlackBerry Bold 9790 oraz BlackBerry Curve 9380.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W ubiegłym roku firma RIM odpowiedziała na krytykę swoich urządzeń, wprowadzając system BlackBerry 6 oraz urządzenie BlackBerry Torch. Nie pozwoliło to niestety na utrzymanie, a tym bardziej na zwiększenie udziałów kanadyjskiego producenta w rynku najbardziej zaawansowanych telefonów.

Kolejna, siódma odsłona systemu BlackBerry przynosi takie nowości, jak ulepszona przeglądarka. Zawiera ona nowy kompilator JavaScriptu i została zoptymalizowana pod kątem technologii HTML5, co jest ukłonem w stronę odbiorców bogatszych wizualnie treści.

Czytaj: Kolejne problemy z usługami BlackBerry

BlackBerry Bold 9790
fot. RIM - BlackBerry Bold 9790

Wyszukiwanie informacji w internecie można przeprowadzić, zadając pytanie głosowo. Jest też wsparcie dla technologii zbliżeniowych (NFC) oraz rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality). Przykładowo dzięki aplikacji Wikitude Augmented Reality użytkownik może zlokalizować znajdujące się w pobliżu osoby z kontaktów BBM, zapoznać się z opiniami na temat pobliskich restauracji lub poczytać o znajdującym się w pobliżu zabytku.

Dzięki zintegrowanemu rozwiązaniu BlackBerry Balance pojawiła się również możliwość zarządzania własnymi treściami niezależnie od treści korporacyjnych. System zawiera zestaw preinstalowanych aplikacji nastawionych na podnoszenie produktywności. Przykładowo wersja Premium aplikacji Documents To Go jest dostępna bez opłat.

Wczoraj RIM przedstawił dwa urządzenia z nowym systemem. Pierwszym z nich jest BlackBerry Bold 9790, smartfon z klawiaturą i ekranem dotykowym 2,45''. Wyposażono go w procesor 1 Ghz i 8 GB pamięci, z możliwością rozszerzenia jej do 32 GB. Użytkownik ma do dyspozycji jeszcze aparat 5 MP i GPS.

BlackBerry Curve 9380
fot. RIM - BlackBerry Curve 9380

Drugie urządzenie to całkowicie dotykowy BlackBerry Curve 9380 z ekranem 3,2''. Do tego urządzenia dodano wsparcie dla NFC, akcelerometr i magnetometr oraz preinstalowane aplikacje społecznościowe. Jest aparat 5 MP i GPS.

Specyfikacje nowych urządzeń nie robią może wielkiego wrażenia, ale to nie one się liczą. Coraz więcej obserwatorów rynku zauważa, że istotny staje się aspekt pozatechniczny. Po prostu niektóre smartfony są lubiane, a inne nie.

Czy smartfony z nowym systemem BlackBerry będą lubiane? Komentatorzy uważają, że nie. BlackBerry 7 nie różni się znacznie od BlackBerry 6. RIM może potrzebować bardziej świeżego rozwiązania i z czasem może się nim okazać platforma BBX.

Czytaj: RIM przygotuje smartfona z BBX OS


Źródło: RIM


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.