RIM może licencjonować swój system

19-01-2012, 09:43

Pomimo wcześniejszych zapewnień Samsunga o tym, że nie chce przejmować RIM ani wykorzystywać jego technologii, kanadyjski producent prawdopodobnie będzie musiał ratować się w taki sposób.

Udziałowiec, który w rozmowie z agencją Reuters nie chciał ujawniać swoich danych, zapewnia że RIM z pewnością rozważa nowe formy zarabiania na swoich produktach.

Czytaj także: Producenci telefonów nie będą mieli łatwego roku

- Jestem przekonany, że rozmawiają o sprawach związanych z licencjonowaniem - powiedział udziałowiec, odwołując się do plotek o współpracy RIM i Samsunga. - Nie wiem, czy chcą też kupić całą firmę i właściwie mnie to nie obchodzi.

Warto przypomnieć, że smartfony RIM w ostatnich miesiącach nie sprzedają się najlepiej ze względu na olbrzymią konkurencję. Klienci znacznie częściej wybierają urządzenia wyposażone w Androida bądź sprzęty od firmy Apple. Tylko w ciągu roku giełdowa wycena RIM spadła o 75%.

Według dwóch źródeł agencji Reuters kanadyjski producent poważnie rozważa licencjonowanie swojej technologii, by w ten sposób poprawić niewielkie przychody. Niedawno Jim Balsillie z RIM zapewniał, że jego firma "nie pozostawi żadnego nieporuszonego kamienia", a przy tym prosił o "cierpliwość i zaufanie". Wcześniej informacje o potencjalnym zakupie tracącego popularność producenta smartfonów zdementował Samsung.

Czytaj także: RIM może wkrótce zmienić szefa


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy