Chcesz dowiedzieć się więcej o metodach płatności online? Jak najlepiej i najskuteczniej wykonywać transakcje w sieci? Dobrym przykładem jest Revolut metoda płatności, która posiada wiele nowoczesnych cech, a jest przy tym wszystkim niezwykle bezpieczna. Warto zatem dowiedzieć się nieco więcej o tej opcji, ale poznać też przykładowe miejsca, w których dokonywane są płatności Revolutem.
Dobrym wprowadzeniem do niniejszego tekstu będzie krótkie wyjaśnienie czym tak właściwie jest Revolut i jak działa. Revolut powstał w 2015 roku jako brytyjski Fintech, ale szybko zyskał na globalnym znaczeniu, osiągając ogromną popularność także w Polsce.
Początkowo był to bowiem portfel elektroniczny, który mogłeś zainstalować bezpośrednio na swoim telefonie komórkowym, aktywując także powiązaną z nim kartę wielowalutową. Jakiś czas temu Revolut zmienił nieco specyfikę swojej działalności. Obecnie choć zachował wszelkie swoje zalety, to jest pełnoprawnym bankiem, dzięki licencji Litewskiego Banku Centralnego.
Dobra informacja jest taka, że depozyty klientów są gwarantowane do kwoty 100 000 euro lub równowartości tej sumy w innej walucie, choćby polskiej złotówce. Niestety jest też nieco gorsza informacja, a mianowicie wraz z przekształceniem Revoluta z typowego e-walleta w bank internetowy, ograniczona znacząco została anonimowość użytkowników. Raz, że chcąc korzystać z usługi trzeba podać swoje pełne dane identyfikacji podatkowej, a dwa organy skarbowe, takie jak np. Urząd Skarbowy mogą mieć częściowy lub nawet pełny wgląd w rachunki klientów Revoluta.
Revolut to jednak wciąż świetne narzędzie, które pozwala między innymi na wyrobienie kart wielowalutowych, w tym także wirtualnych oraz wirtualnych jednorazowych kart. W Revolucie możesz też inwestować na przykład w kryptowaluty, wymieniać waluty, korzystać z propozycji kredytowych oraz dogodnie wypłacać pieniądze z bankomatów na całym świecie, dzięki fizycznej karcie.
Chcesz dowiedzieć się w jakich miejscach korzysta się najczęściej z Revoluta i dlaczego? Prześledź poniższe fragmenty tekstu, a wszystko stanie się jasne.
Revolut najczęściej wykorzystywany jest do przeprowadzania transakcji w branży turystycznej. Zwłaszcza kiedy planujemy wakacje, a więc kupujemy loty czy bookujemy hotele. Często płatności realizowane są w zagranicznej walucie, jak na przykład euro czy amerykański dolar i wówczas darmowe przewalutowanie środków z wykorzystaniem karty wielowalutowej Revolut jest bardzo korzystne. Dodatkowym atutem w takich przypadkach jest możliwość wyrobienia jednorazowej karty wirtualnej, co pozwala kontrolować nasze wydatki do tego stopnia, do którego sobie życzymy oraz gwarantuje nam fakt, że karta nie zostanie użyta ponownie, co w czasach coraz głębiej postępujących wyłudzeń jest niezwykle istotne.
Identycznie użytkowanie Revoluta wygląda na zagranicznych serwisach aukcyjnych. Kiedy nie chcesz ponosić kosztów związanych z przewalutowaniem przelewu czy swojej standardowej karty bankowej, możesz skorzystać z fizycznej bądź wirtualnej karty wielowalutowej Revolut.
Jak zatem widać, Revolut jest nowoczesną technologią, która chętnie wykorzystywana jest w wielu różnych sektorach biznesu. Revolut notuje rekordy popularności odnośnie transakcji wykonywanych przy zamawianiu biletów lotniczych i hoteli. Kolejnym potwierdzeniem popularności Revoluta jest coraz częściej wykorzystywanie kart i aplikacji mobilnej do zakupów w internecie. Co ciekawe, Revolut to nie tylko transakcje w obcych walutach, ale także polska złotówka. Tutaj użytkownicy chwalą sobie dostępność i szybkość transakcji.
Jeżeli jednak z jakiegoś powodu Revolut to nie Twoja bajka, to warto rozejrzeć się za innymi sposobami płatności online. Jest ich obecnie mnóstwo, a poniżej zamieściliśmy naszym zdaniem najbardziej odpowiednie alternatywy dla Revoluta, jeżeli chodzi o ich wykorzystanie właśnie w kasynach online, branży turystycznej oraz na potrzeby zakupów online.
BLIK to obecnie najpopularniejsza forma płatności w Polsce. Ma jedynie jeden mankament. Dostępne są wyłącznie płatności w polskich złotówkach. Nie wpłacisz więc ani euro ani amerykańskiego dolara czy innej waluty. Jeżeli chodzi o niektóre sektory, jak na przykład branża hazardowa, to w przypadku BLIK-a kłania się jeszcze jedna wada. Otóż jest to metoda, która obsługuje transakcje wychodzące. Co za tym idzie, za pośrednictwem BLIK-a nie idzie wypłacić wygranych. Jeżeli jednak chodzi o płatności w złotówkach, to jak najbardziej polecamy korzystanie z tego polskiego standardu na potrzeby branży turystycznej, zakupów online czy nawet wspomnianego hazardu. Transakcje są wyjątkowo wygodne, szybkie, a przede wszystkim zabezpieczone najnowszą technologią.
Inną alternatywą dla Revoluta są bramki płatnicze. Dzięki nim, bez względu na to w jakim banku masz konto i bez względu gdzie jest umieszczony rachunek bankowy sprzedawcy, przelejesz do niego lub od niego pieniądze nawet w kilka sekund. Bramki płatnicze to właśnie pośrednicy w przelewach natychmiastowych. Najpopularniejszymi tego typu rozwiązaniami w Polsce są Przelewy24, tpay.com, dotpay oraz BlueMedia. Ta metoda jest niezwykle popularna w branży turystycznej i podczas zakupów online.
Alternatywnym sposobem płatności względem Revoluta są też e-wallety takie, jak Skrill, PayPal oraz Neteller. Choć są bardzo popularne przykładowo w sektorze rozrywki, a więc hazardu i innych gier online, to ciężko jednak znaleźć ich szerokie zastosowanie czy to w branży turystycznej czy w sklepach internetowych. Portfele elektroniczne zapewniają wyższy stopień anonimowości, niż przelewy bankowe i w ostatnim czasie także wyższy od Revoluta. E-wallety obudowane są nowoczesną technologią i licznymi zabezpieczeniami, włącznie z szyfrowaniem danych użytkowników i transakcji.
Foto: Freepik, treść: materiał partnera
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|