Qumak stawia na własne produkty i usługi, rozwój outsourcingu oraz ekspansję zagraniczną

02-02-2017, 11:23

Qumak przedstawił strategię Grupy na lata 2017-2020. Przez najbliższe cztery lata spółka skoncentruje się na innowacyjnych produktach i usługach własnych, rozwoju outsourcingu oraz ekspansji zagranicznej w oparciu o nową, skoncentrowaną na rynek i bardziej elastyczną organizację.

Zgodnie z założeniami nowej strategii, Qumak postawi między innymi na intensywną komercjalizację swoich produktów, takich jak symulatory dla rynku transportowego, aplikacje dla obszaru inteligentnych miast czy magazyn energii zarówno dla branży energetycznej jak i klientów biznesowych. Jednocześnie, spółka planuje rozwijać swoje portfolio o kolejne innowacyjne rozwiązania i usługi własne w oparciu o nowe centra kompetencyjne. Jak zapowiedział Tomasz Laudy, Prezes Zarządu Qumak S.A. następstwem lokalnej komercjalizacji produktów i usług, będzie ekspansja zagraniczna. Docelowo, jedna piąta wypracowywanych przychodów Grupy ma pochodzić spoza rynku polskiego.

- Chcemy budować biznes zdywersyfikowany rynkowo. Dlatego, skoncentrujemy się na obszarach działalności, w których mamy najsilniejsze i unikatowe kompetencje i w nich będziemy opracowywać nowe rozwiązania oraz usługi adresujące rynkowe trendy i potrzeby naszych klientów" – tłumaczy Tomasz Laudy - "Naszą ambicją jest uzyskanie większej powtarzalności sprzedaży i przewidywalności biznesu. Dlatego, jednym z priorytetów strategicznych i motorem naszego wzrostu w najbliższych latach, będzie rozwój usług outsourcingowych – dodaje.

 

 

Spółka zapowiedziała również realizację inwestycji rozwojowych, na które do 2019 roku przeznaczy ok. 7 mln złotych. W ramach działalności IT Qumak będzie rozwijać swoją ofertę produktowo-usługową w zakresie zarządzania majątkiem, cyberbezpieczeństwa, profesjonalnych usług IT oraz inteligentnych miast. Grupa zapowiedziała również inwestycje prorozwojowe w obszarze inteligentnej infrastruktury, obejmujące automatykę budynkową, centra danych, multimedia, magazyny energii oraz symulatory.

- Inteligentna infrastruktura to obszar, w którym widzimy potencjał, szczególnie w takich sektorach jak wojsko, kolej, energetyka, czy też inteligentne miasta. Według prognoz, w sektorze kolejowym w samym 2017 r. na inwestycje zostanie przeznaczonych ok. 6 mld zł., natomiast wydatki w zakresie modernizacji wojskowej infrastruktury lotniskowej oszacowano na ok. 1 mld zł w ciągu najbliższych dwóch lat. Dużej dynamiki rozwoju spodziewamy się także w obszarze energetycznym - magazyny energii, inteligentnych miast i e-administracji. W tych perspektywicznych obszarach planujemy podnosić konkurencyjność naszej oferty i stale uzupełniać ją o innowacyjne produkty i usługi. Oczekujemy, że w ciągu najbliższych czterech lat te inwestycje przyniosą spółce 100 mln zł dodatkowych przychodów – mówi Tomasz Laudy.

W ramach nowej strategii Qumak zapowiedział również partnerstwa technologiczne z innowacyjnymi dostawcami rozwiązań ICT i firmami komplementarnymi, w obszarach takich jak: efektywność energetyczna, systemy Business Intelligence, wirtualizacja i przetwarzanie w chmurze czy cyberbezpieczeństwo.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag strategia biznesowatag smart citytag Qumak SAtag Qumaktag IT
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: