Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Branie samochodów w leasing jest od lat bardziej popularne, niż korzystanie w tym celu z kredytu. Tym bardziej, że usługa leasingu stała się dostępna nie tylko dla przedsiębiorców, lecz również dla osób prywatnych. Leasing jest zdecydowanie młodszym produktem, niż kredyt. Dlatego procedury jego przyznawania są prostsze i bardziej dostosowane do wymagań dzisiejszego rynku.

Dlaczego leasing stał się tak powszechny?

Korzystanie z leasingu to tak naprawdę wzięcie w użytek rzeczy oferowanej przez leasingodawcę, w zamian za uiszczanie comiesięcznych opłat, nazywanych ratami leasingowymi. Leasing dla nowych firm jest szczególnie opłacalny, gdy dane przedsiębiorstwo nie posiada jeszcze dużych kwot na kupno samochodu. Wzięcie auta w leasing to popularny sposób na zdobycie dostępu do trwałych środków za stałą, dość niską miesięczną opłatą. W niektórych opcjach leasingu wystarczy dokonać wpłaty 1 lub nawet 0 % wartości pojazdu, aby móc cieszyć się jego swobodnym użytkowaniem. Tymczasem przy korzystaniu z kredytu na zakup samochodu, cała procedura byłaby o wiele bardziej skomplikowana, a my potrzebowalibyśmy dodatkowo środków na zabezpieczenie zadłużenia. Dlatego leasing to idealne rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców, którzy chcą mieć dostęp do floty w swojej firmie. Mogą oni korzystać z samochodu niemal od samego początku prowadzenia nawet małego przedsiębiorstwa. Warto również wspomnieć o weryfikowaniu wiarygodności kredytowej w oczach banku, a przeprowadzaniu podobnej oceny przez firmę leasingową. Podczas gdy instytucje bankowe niechętnie przyznają pieniądze osobom, które już zaciągnęły kredyt, to firmy leasingowe użyczają swoich usług nawet osobom z ograniczoną czy niską zdolnością kredytową. W związki z tym proces nabywania auta w przypadku kredytu i umowy leasingowej przemawia zdecydowanie za skorzystaniem z tej drugiej opcji. Jest ona bardziej opłacalna podatkowo, a do tego szybsza, gdyż nie wymaga przejścia szeregu procedur oraz wypełniania wielu formalności.

Korzyści płynące z leasingu

Zdecydowanie się na leasing posiada znaczenie dla tych przedsiębiorców, którzy chcą obniżyć wysokość osiąganego dochodu. Istnieje bowiem możliwość wliczenia raty leasingowej oraz opłat wstępnych w koszty uzyskiwanego przychodu. Korzystanie z auta w leasingu nie powiększa zatem majątku firmy. Cena samochodów oferowanych przez leasingodawcę jest również niższa, ze względu na upust otrzymywany bezpośrednio od importera. Koszty ubezpieczenia, które w przypadku świeżych kierowców są dość wysokie, mogą zostać zryczałtowane do wysokości polisy oferowanej kierowcom z doświadczeniem. Korzystanie z leasingu zamiast z kredytu to również przeniesienie na leasingodawcę odpowiedzialności zadbania o wszelkie kwestie formalne. Przy wyliczaniu raty leasingowej warto jest wykorzystać specjalny internetowy kalkulator leasingowy, który sprawnie pokaże nam, z jakimi opłatami będziemy musieli się liczyć. Oferty leasingodawców są na tyle zróżnicowane, że każdy przedsiębiorca zainteresowany skorzystaniem z tej usługi powinien znaleźć rozwiązanie dopasowane do swoich oczekiwań. Do istniejących możliwości należy na przykład usługa leasingu z serwisem, w której oprócz finansowania samochodu, posiadamy dostęp do usług związanych z jego naprawą oraz przeprowadzaniem obowiązkowych przeglądów.

Podsumowanie

Skorzystanie z leasingu to często jedyna możliwość dla startujących firm, które nie chcą od początku swej działalności narażać się na ponoszenie wysokich kosztów. Ta opcja daje również więcej swobody – gdy umowa leasingowa straci swoją ważność, to klient ma możliwość wykupić samochód lub zdecydować się na wzięcie innego auta w leasing.

Artykuł poleca ALPINA Leasing


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:

fot. DALL-E




fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E