Optymalny poziom nawilżenia powietrza w zakładzie pracy, ale nie tylko jest często kluczowym elementem, który wpływa na wysoką wydajność pracy. W związku z tym każdy pracodawca powinien zwrócić szczególną uwagę na tę kwestię i wyposażyć firmę w odpowiednie urządzenia. Świetnym rozwiązaniem jest montaż przemysłowych nawilżaczy powietrza. Wyjaśniamy, jak działają i kiedy warto z nich skorzystać!
Dobre warunki pracy to najczęściej klucz do sukcesu, zarówno tego finansowego, jak i polegającego na zadowoleniu samych pracowników, co przekłada się na większą produktywność. Przedsiębiorcy powinni robić więc wszystko, co mogą, aby stworzyć przyjazne i bezpieczne środowisko pracy, zarówno dla samych zatrudnionych, jak i maszyn, które pracują przez cały dzień na wysokich obrotach.
Wielu osobom nawilżacze powietrza kojarzą się tylko z urządzeniami do domowego użytku. Jak się jednak okazuje, znajdują one także zastosowanie na nieco większą skalę, m.in. w zakładach produkcyjnych, halach, magazynach czy nawet urzędach, szpitalach oraz sklepach. Ich podstawowym zadaniem jest monitorowanie poziomu nawilżenia i reagowanie w sytuacji, gdy jest spada on poniżej optymalnych wartości. Wówczas sprzęt zaczyna pracować, aby nawilżyć powietrze w danym pomieszczeniu do wymaganych norm. Największą zaletą takich instalacji jest ich spora wydajność oraz to, że są w pełni zautomatyzowane i mogą pracować w nawet najtrudniejszych warunkach.
Montaż nawilżaczy powietrza w miejscu pracy, tym bardziej jeśli chodzi o zakłady z branży tekstylnej, elektronicznej, drzewnej itp. to już nie tylko jedna z możliwości, co wręcz konieczność. Nawilżacze nie tylko zmniejszają ryzyko wysuszenia produktów, ilość pyłów zawieszonych, ale też chronią przed wyładowaniami elektrostatycznymi ESD, a także ograniczają nadmiarowe ciepło za pośrednictwem chłodzenia adiabatycznego. Dzięki temu pracownicy mają zapewnione właściwe warunki, jak i minimalizuje się ryzyko awarii sprzętu, a co więcej, zapewniając odpowiednie nawilżenie - urządzenia pracują sprawnie i nie trzeba obawiać się przestojów.
Można wyróżnić kilka rodzajów nawilżaczy, w tym najbardziej ogólny podział to urządzenia podłączone do systemu wentylacyjnego, a także zamontowane bezpośrednio w pomieszczeniach. Wybierając przemysłowy nawilżacza trzeba wziąć pod uwagę mnóstwo czynników, w tym głównie rozkład i wielkość pomieszczeń, zastany poziom wilgotności, źródła ciepła. Niezwykle istotne jest też określenie zasadniczego celu, jaki ma spełniać nawilżacz i na jakich zasadach ma pracować. Nie bez znaczenia jest tutaj rodzaj działalności danego zakładu. Do każdego przypadku trzeba podejść indywidualnie, dlatego najlepiej skorzystać z porad fachowców z Airtecsolutions, którzy wskażą najlepsze rozwiązanie, a następnie zajmą się wykonaniem projektu i jego kompleksową realizacją. Zaopatrzenie się w nawilżacze powietrza to opłacalna inwestycja, która z czasem się zwróci.
Fot. Airtec
Źródło: Publikacja partnera
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|