Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Program do fakturowania online czy stacjonarnie

16-03-2022, 09:55

Obecnie w sieci mnożą się różne oferty producentów oprogramowania biznesowego do fakturowania. Cieszą się one coraz większą popularnością, nie tylko przez fakt usprawnienia pracy, ale także przez nieustanne zmiany prawne, które znacznie wydłużają fakturowanie. Przedsiębiorcy do wyboru mają aplikacje w różnych cenach i ze zróżnicowaną funkcjonalnością. Z tym, że współczesny i nowoczesny przedsiębiorca nie bierze tylko pod uwagę wartościowości oprogramowania, ale także sposób realizacji fakturowania i miejsce przechowywania danych. Dylemat, czy postawić na program do faktur w chmurze, czy tez oprogramowanie w klasycznej wersji desktopowej, towarzyszy niejednemu właścicielowi firmy.

Stacjonarny program do fakturowania

Wielu przedsiębiorców nadal wybiera standardowe programy do faktur, instalowane na dysku komputera. Ich najważniejszą zaletą jest dość atrakcyjna cena i dodatkowo odchodzi problem połączenia z Internetem. Do tego panel nawigacyjny z reguły jest zbliżony do środowiska systemu operacyjnego, w związku z czym interfejs prezentuje się bardzo naturalnie. Daje to ogólne wrażenie, że obsługa jest płynna i intuicyjna. Natomiast spore kontrowersje wśród użytkowników wersji stacjonarnej programu do faktur budzi miejsce przechowywania informacji biznesowych rozwiązań online. Przedsiębiorcy Ci są przekonani, że dane na twardym dysku firmowego komputera są bardziej bezpieczne i w mniejszym stopniu narażone na przechwycenie lub usunięcie przez osoby niepowołane niż wersja w chmurze. O ile komputer nie jest połączony do sieć i korzysta z niego jedynie osoba fakturująca, wówczas takie informacje są dość dobrze zabezpieczone. Sprawa się komplikuje, w sytuacji kiedy faktury są wysyłane do klienta mailowo a program dodatkowo korzysta z internetowych baz, takich jak GUS czy VIES.

Fakturowanie przez Internet

Program do faktur online to rozwiązanie, które posiada szereg zalet. Najważniejszą z nich jest chociażby ogólnodostępność. Za pomocą połączenia internetowego i danych identyfikujących do bazy, użytkownik może korzystać z zasobów nie tylko na firmowym komputerze. Czynności związane ze sprzedażą, jak na przykład fakturowanie może wykonać w dowolnej chwili i w dowolnym miejscu z Internetem. Warto też wspomnieć, że przechowywanie danych w chmurze uchroni przed ich utratą w przypadku ewentualnej awarii sprzętu firmowego.

Dwa w jednym

Program do fakturowania online czy stacjonarnie

Są też producenci oprogramowania, którzy stawiają na dualizm. Taką aplikacją jest na przykład FakturaLight instalowana na komputerze, ale z możliwością pracy zdalnej. Użytkownik samodzielnie decyduje, czy baza danych jest przechowywana lokalnie, czy na zewnętrznym serwerze. Dodatkowo producent oferuje aplikację mobilną do faktur na telefon lub tablet, co znacznie zwiększa mobilność fakturowania.

Przez mnogość propozycji, nasuwa się pytanie, jaki wybrać program do faktur na macOC i Windows, aby był maksymalnie wykorzystany w firmie za optymalną cenę. Nie da się szybko odpowiedzieć na to pytanie. Najlepszym rozwiązaniem jest testowanie wersji próbnych i egzaminowanie poszczególnych funkcji w aplikacjach. Dopiero po pełnej analizie można podjąć decyzję.

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag nolstag faktury onlinetag AWPtag Amin12