Producenci netbooków odnotowali spadki

04-02-2012, 19:06

Początek roku okazał się niekorzystny dla producentów netbooków - poinformował chiński "Commercial Times", powołując się na dane pochodzące z Barclays Capital.

Po świętach, w końcówce ubiegłego roku, styczeń nie przyniósł kontynuacji wzrostów - zauważył serwis DigiTimes. Spadki miesiąc do miesiąca odnotowali najwięksi producenci netbooków.

Czytaj także: Szef Acera wróży sukces ultrabookom

Ponad 10% mniej netbooków niż przed miesiącem wyprodukowała w styczniu Quanta (3,8 miliona). Istotny spadek dotyczy również Compala, który w tym samym okresie dostarczył na rynek o 9% mniej komputerów przenośnych (2,4 miliona). Straty odnotował także Inventec ze spadkiem 11% (1,2 miliona).

Zakończenie okresu świątecznego najbardziej bolesne okazało się jednak dla firmy Wistron, która choć wyprodukowała 2,5 miliona netbooków, to odnotowała największy spadek przekraczający 22% miesiąc do miesiąca. Najłagodniej rynek obszedł się z Pegatronem, który zwolnił w tym sektorze zaledwie o 4% (1,1 miliona).

Warto przypomnieć, że obecnie największe korporacje wiążą swoje nadzieje przede wszystkim z ultrabookami, czyli komputerkami przenośnymi wyższej klasy, które charakteryzują się niewielką wagą oraz długą pracą na baterii. Przygotowywanie tego typu urządzeń zapowiedziały już m.in. Lenovo czy Acer, a inicjatywę mocno wspiera producent procesorów Intel.

Czytaj także: Asus Eee Pad z poprawkami oprogramowania


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy