Prawnik nieruchomości. Czym się zajmuje?

05-11-2019, 09:50

Zarządzanie nieruchomościami to trudne zadanie, a jednym z najtrudniejszych problemów jest mnogość dotyczących tego zagadnienia aktów prawnych. Dlatego niezbędna okazuje się pomoc prawnika nieruchomości.

prawnik nieruchomości

 

 1. Prawnik nieruchomości – krótka definicja specjalizacji

 2. Prawnik nieruchomości – zakres świadczonych usług

 3. Prawnik nieruchomości Warszawa – przykładowe akty

Kupno, sprzedaż i zarządzanie nieruchomości wiążą się ze sporym ryzykiem popełnienia błędów, które w skrajnych przypadkach mogą wiązać się dla właściciela, użytkownika bądź kupca ze sporymi stratami. Dlatego wszystkie decyzje związane z inwestycjami w nieruchomości koniecznie należy skonsultować z prawnikiem, który wyjaśni nam, czy są one zgodne z przepisami i czy nie grożą nam w związku z nimi konsekwencje natury prawno-podatkowej. Wyjaśniamy, czym zajmuje się prawnik nieruchomości i w jakich konkretnych sytuacjach powinniśmy poprosić o jego pomoc.

Prawnik nieruchomości – krótka definicja specjalizacji

Prawnik nieruchomości, jak zresztą nietrudno jest się domyślić, zajmuje się przede wszystkim obsługą i doradztwem w zakresie aspektów prawnych posiadania, kupna/sprzedaży i zarządzania nieruchomościami. Jako prawnik nieruchomości może występować zarówno adwokat, jak i radca prawny, a wśród nieruchomości, których zazwyczaj dotyczą jego porady, wymienić można przede wszystkim powierzchnie magazynowe, lokale w centrach handlowych, biura czy hotele, a najważniejsze zagadnienia to ich komercjalizacja, sprzedaż i kupno, dzierżawa oraz wynajem.

Prawnik nieruchomości – zakres świadczonych usług

Prawnik nieruchomości Warszawa to specjalista, przy którego pomocy i doradztwie możemy przeprowadzić wiele najróżniejszych transakcji – zarówno tych, których przedmiotem są duże nieruchomości, takie jak hotele czy centra handlowe, jak i tych, gdzie chodzi o obiekty z przeznaczeniem dla przemysłu lub biurowce. Jego usługi obejmują między innymi:

 • badania due diligence;

 • doradztwo przy kupnie, sprzedaży, wynajmie czy dzierżawie nieruchomości;

 • negocjowanie najkorzystniejszych warunków umowy;

 • obsługę przetargów

Prawnik nieruchomości Warszawa – przykładowe akty

Prawnik nieruchomości działa na podstawie określonych aktów prawnych – nie tylko tych związanych bezpośrednio z branżą nieruchomości. Do najważniejszych należą:

 • ustawa o gospodarce nieruchomościami;

 • ustawa o księgach wieczystych;

 • ustawa o własności lokali;

 • ustawa o nabywaniu nieruchomości przez obcokrajowców;

 • ustawa Prawo spółdzielcze;

 • ustawa Prawo o notariacie;

 • ustawa o ochronie praw lokatorów
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
fot. PhotoMIX
fot. BabbelRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: