Pracuj Ventures nie ustaje w inwestycjach

13-08-2019, 14:32

Ostatnich kilka dni przyniosło aż dwie informacje o inwestycjach Pracuj Ventures - funduszu założonego w tym roku przez Grupę Pracuj i część jej udziałowców, nie zwalnia tempa. W maju firma zainwestowała w Kadromierz (platforma do zarządzania czasem pracy). Sierpień przyniósł dwie kolejne inwestycje.

Zmniejszyć rotację pracowników

Portfel funduszu powiększył się o spółkę Sherlock Waste. Rozwija ona unikalną platformę, angażującą pracowników we wspólne rozwiązywanie frustrujących problemów w firmie. Projekt stanowi technologiczny spin-off znanej firmy doradztwa biznesowego Leanpassion. Pracownicy mogą wskazać frustrujące problemy w organizacji, np. niedoskonałe procedury, słabe narzędzia, niedopasowane benefity czy niezrozumiały podział zadań. Zarówno problemy, jak i pomysły na ich rozwiązanie zbierane są w aplikacji, co dostarcza managerom natychmiastową informację na temat priorytetowych działań, które powinni podjąć. Cały proces ma zwiększać lojalność zespołu wobec firmy i zmniejszać rotację pracowników.

Rekrutacja z chatbotami

Druga sierpniowa inwestycja Pracuj Ventures to firma Wandlee, która od wdrażania i rozwijania chatbotów wspierających procesy obsługi klienta i sprzedaży przeszła do tworzenia chatbotów dla HR (rekrutacja pracowników) oraz intrabotów, wspierających automatyzację komunikacji pracodawców z pracownikami.

Dzięki AI i uczeniu maszynowemu, chatboty i intraboty dopasowane są do konkretnego klienta, czas wdrożenia jest krótki, a rozwiąznia wciąż się uczą, dostosowując się do potrzeb użytkowników i korygując swój sposób działania na bieżąco

Obie inwestycje są zgodne ze strategią Pracuj Ventures, która zakłada wspieranie startupów HRTech i EduTech.

 


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy