Pracownicy najczęściej poszukiwani w styczniu

06-02-2019, 19:48

W styczniu 2019 za pośrednictwem Wyszukiwarki Kandydatów wiadomość od rekrutera otrzymały 25 324 osoby posiadające profil zawodowy w znanym serwisie. Najwięcej wiadomości rekruterzy wysłali do osób mieszkających w województwie mazowieckim, śląskim i dolnośląskim, a także do tych w wieku 27-36 lat.

W styczniu 2018 roku wiadomość od rekrutera z zaproszeniem do procesu rekrutacji za pośrednictwem Wyszukiwarki Kandydatów otrzymało 25 324 użytkowników posiadających profil zawodowy w serwisie GoldenLine. Jak wynika z analiz, wśród osób, które otrzymały wiadomość od rekrutera, 16% miało zaznaczoną na profilu specjalizację IT - rozwój oprogramowania. Na drugim miejscu znaleźli się kandydaci z zaznaczoną specjalizacją Inżynieria (13%), na trzecim zaś Finanse/Ekonomia (11%). Tuż za podium uplasowały się osoby ze specjalizacją Produkcja (10%) oraz Sprzedaż (9% osób, które otrzymały zaproszenie do procesu rekrutacji, miało zaznaczoną na profilu tę specjalizację). 

Wiek poszukiwanych pracowników

W styczniu 2019 roku najwięcej ofert otrzymali kandydaci pomiędzy 27. a 36. rokiem życia; 52% osób, które otrzymały zaproszenie do procesu rekrutacji, było w tym wieku. 8% zapytanych przez rekrutera osób było w wieku 18 - 26 lat. Z kolei 25% osób, które zostały bezpośrednio zaproszone do procesu rekrutacji, znalazło się w przedziale wiekowym 37 - 44 lata. 

Skąd pochodzą najczęściej poszukiwani pracownicy? 

W styczniu najwięcej wiadomości od rekrutera otrzymały osoby mieszkające w województwie mazowieckim (25%), śląskim (13%), dolnośląskim (13%), małopolskim (11%) i wielkopolskim (10%). Przy tym największe zapotrzebowanie rekrutacyjne jest w dużych miastach - spośród osób, które otrzymały w ubiegłym miesiącu wiadomość od rekrutera, 18% mieszka w Warszawie, 8% we Wrocławiu, 8% w Krakowie, 6% w Poznaniu oraz 4% w Łodzi.

Znajomość języków obcych

Znajomość języków obcych również jest istotna dla rekruterów. Wśród 25 324 osób, które otrzymały zaproszenie do procesu rekrutacji bezpośrednio od pracodawcy, 82% włada językiem angielskim na poziomie podstawowym, dobrym lub biegłym. Innym często występującym językiem jest język niemiecki (zna go 31% użytkowników, którzy otrzymali wiadomość od rekrutera) oraz rosyjski (10% użytkowników). Język francuski oraz język hiszpański zna 5% osób, które dostały zaproszenie do procesu rekrutacji.

Jakich pracowników poszukiwali rekrutujący za pośrednictwem ogłoszeń o pracę? 

W styczniu 2019 roku pracodawcy zamieścili w serwisie GoldenLine 3 010 ogłoszeń. Większość z nich została skierowana do kandydatów zamieszkujących województwo mazowieckie (17%), śląskie (10%), dolnośląskie (9%), małopolskie (8%) oraz łódzkie (7%).

Jak wynika z analiz, największa liczba ofert była skierowana do osób pracujących w obszarze Produkcja i objęła 21% wszystkich opublikowanych ogłoszeń. Na kolejnych miejscach znalazły się: Sprzedaż (15%), Obsługa klienta/Call Center (13% wszystkich ofert), Inżynieria/Elektronika/Technologia (12% ofert) oraz Budownictwo/Geodezja (7%). 

Źródło: GoldenLine


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy