W dzisiejszych czasach powstaje bardzo dużo nowych sklepów internetowych, a co za tym idzie – wraz ze wzrostem konkurencji coraz ciężej jest uzyskać wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Podpowiadamy o czym należy pamiętać pozycjonując platformę e-commerce oraz jakie działania należy podjąć, by być wysoko w rankingach.
Miliony ludzi surfujących po internecie szuka każdego dnia informacji z dziedziny, która ich interesuje. Prawdopodobnie znaczna część z tych ludzi jest zainteresowana poradami, artykułami oraz nowinkami związanymi konkretną branżą. Dlatego prowadząc sklep internetowy warto jest prowadzić tematycznie powiązanego bloga. Dla przykładu – portal zajmujący się sprzedażą kosmetyków dla kobiet powinien tworzyć treści, które tego się tyczą, np. poradnik mówiący o tym jak pomalować się na wesele, studniówkę czy zwykłą imprezę. Ciekawym pomysłem jest również prowadzenie własnego kanału na YouTube, na którym zamieszczać będziemy materiały wideo powiązane z naszą branżą.
Bezpieczeństwo użytkowników na ten moment jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na pozycje w wynikach wyszukiwania. W przypadku sklepów internetowych zainstalowany certyfikat SSL powinien być wręcz standardem. Jeszcze do niedawna SSL instalowano tylko na newralgicznych podstronach, czyli tam, gdzie użytkownik podaje swoje dane osobiste oraz dokonuje płatności. Dzisiaj sugerowane jest zainstalowanie certyfikatu na wszystkich stronach sklepu internetowego.
Kolejnym ważnym czynnikiem, którego poprawa może pomóc w uzyskaniu wysokich pozycji, jest prędkość ładowania strony (z ang. Page Speed). Badania przeprowadzone przez Google mówią, że aż 40% użytkowników opuszcza witrynę, jeśli ładuje się ona dłużej niż 3 sekundy. Oznacza to, że jeżeli nasz sklep działa wolno, to tracimy 40% potencjalnych kupujących. Szybkość ładowania strony można poprawić przez kompresję grafik, używanie pamięci podręcznej przeglądarki, redukcję działających skryptów oraz optymalizację kodu źródłowego.
Wiele sklepów internetowych zapomina o tym, jak ważne jest ustawianie poprawnych adresów URL. Efektem tego jest taka końcówka linku - .pl/kategoria/SD33-D33X. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem pod kątem SEO jest - .pl/kategoria/nazwa-produktu. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania powinniśmy zadbać o to, by adresy URL wyglądały właśnie w ten sposób.
Prawie każdy użytkownik internetu korzysta z telefonu komórkowego lub tabletu. Ludzie lubią przeglądać strony oraz sklepy internetowe z poziomu urządzenia mobilnego. Niedostosowanie się do tego skutkuje mniejszymi wynikami sprzedaży oraz niższymi pozycjami. Dzieje się tak dlatego, ponieważ Google faworyzuje witryny, które są responsywne.
Ważnym elementem, który ma wpływ na SEO sklepu internetowego są opisy produktów, które powinny być unikalne, a nie kopiowane z innej strony. Często wystarczy sparafrazować dany tekst, by ten stał się odpowiedni do wstawienia. Opisy produktów to również świetne miejsce do umieszczenia konkretnych fraz kluczowych, dzięki którym klienci trafią do naszego sklepu przeglądając internet.
Pozycjonowanie sklepu internetowego jest skuteczne tylko wtedy, kiedy podejmowanych jest kilka działań jednocześnie. W erze internetu wręcz niemożliwe jest samodzielne uzyskanie najwyższych pozycji w wynikach wyszukiwania. Z tego powodu większość początkujących sklepów postanawia podjąć współpracę z agencją marketingową, która przeprowadzi szczegółowy audyt, wykona wszystkie opisy, zoptymalizuje stronę pod kątem szybkości oraz pomoże w zdobyciu wartościowego ruchu (sprawdź ofertę Clue Group - Agencja SEO Wrocław).
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
30 tys. niewiarygodnych certyfikatów SSL od Symanteca. Uwaga na XSSJacking. Przegląd #cybersecurity
|
|
|
|
|
|