Poznaj Dolinę Lotniczą i miejsce, gdzie powstają silniki do śmigłowców i samolotów takich Airbus, Boeing, Lockheed Martin

04-11-2019, 14:09

Bez wątpienia dumą Polski południowo-wschodniej jest Dolina Lotnicza, która powstała z udziałem wielu polskich firm. Jest ona również pierwszym i największym przedsięwzięciem tego typu na światową skalę. Sprawdź, kto i jak produkuje silniki do najbardziej znanych samolotów cywilnych i wojskowych.

dolina lotnicza

Dolina Lotnicza (pełna nazwa Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza”) została powołana dożycia 11 kwietnia 2013 roku z inicjatywy przedsiębiorców związanych z przemysłem lotniczym. Zlokalizowana jest w Polsce południowo-wschodniej, w regionie, który jest bardzo znany z ośrodków szkolenia pilotów oraz przemysłu lotniczego. Cechą charakterystyczną tego regionu jest również koncentracja firm lotniczych – ośrodków naukowo-badawczych, rozwinięte zaplecze edukacyjne czy szkoleniowe. Dolina lotnicza postawiła sobie za cel przekształcenie południowo-wschodniej części kraju w jeden z wiodących regionów lotniczych w Europie. W zakres ich jej działalności wchodzą dostarczanie najbardziej wymagającym klientom różnorodnych produktów i usług z zakresu przemysłu lotniczego.

Niewątpliwy sukces Doliny Lotniczej i całego Regionu

Poprawa warunków życia mieszkańców przez dostarczenie wyspecjalizowanych miejsc pracy, nieustanny rozwój przemysłowy i komunikacyjny, to sukcesy gospodarcze czy społeczne Doliny Lotniczej, ale nie tylko. Poza wpływem na rozwój regionu Polski południowo-wschodniej, wpływ miała także na rozwój nowych technologii i zwiększenie potencjału przemysłowego, jako firma lotnicza -w branży.

Obecnie ponad 100 przedsiębiorstw wytwarza ogromną liczbę części lotniczych, podzespołów, zespołów i silników lotniczych. Produkowane również wyroby końcowe takie jak Bryza, Orka, śmigłowiec Blackhawk, Sokół oraz wiele innych konstrukcji lotniczych.

Jeden z głównych i kluczowych biznesów

Silniki samolotowe najnowszych generacji produkowane są przez Pratt & Whitney Rzeszów. Tworzą oni konstrukcje dla samolotów cywilnych i wojskowych takich jak Airbus czy Boeing. Zmontowano również w Rzeszowie wszystkie silniki do polskich F-16.

Taki rozwój możliwy był przez posiadanie własnego Centrum Badawczo-Rozwojowe (CBR), na które złożyło się biuro konstrukcyjne, laboratorium materiałowe, prototypownia czy hamownie eksperymentalne dla do testowania silników turbośmigłowych.

Chcesz sprawdzić więcej informacji na temat centrum biznesu i silników do samolotów? Zobacz, kto i jak wytarza silniki samolotowe.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


To warto przeczytaćfot. Polyfot. KasperskyRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: