Lubimy, kiedy wokół nas jest ładnie. Lubimy ładne wnętrza, wysokie sufity, ciekawe rozwiązania architektoniczne i ten niepowtarzalny klimat, który „unosi” się w niektórych pomieszczeniach. To „coś” w dużej mierze zależy od nas – to my tworzymy miejsca, wykorzystując tkwiący w nich potencjał. Czasami wystarczy ładna filiżanka na odnowionym stoliku kawowym sprzed dwudziestu lat albo urokliwy fotel od dobrego polskiego designera – urządzanie wnętrz stwarza niesamowite pole do popisu.
fot. euforma.pl
Polski design coraz bardziej w cenie
W ciągu ostatnich lat obserwuje się rosnące zainteresowanie polskim designem. Na rynku wciąż pojawiają się nowi projektanci, a ich pomysły podbijają nasze serca w mniejszym lub większym stopniu. Mamy w czym wybierać! Miłośnicy foteli z pewnością kojarzą słynny fotel Model 366 projektanta Józefa Chierowskiego z 1962 roku, którego produkcję na wyłącznej licencji do praw autorskich w 2014 roku wznowiła marka 366 Concept. Dziś w ofercie 366 Concept znajdują się wyjątkowe fotele z perfekcyjnie dobranymi detalami wykończeniowymi, prostą kolorystyką i tkaninami obiciowymi, które zdają się inspirować nie tylko nieśmiertelną klasyką Chierowskiego, ale także najnowszymi trendami światowymi. Poza zachwycającym fotelem na biegunach możemy zaopatrzyć się w minimalistyczny stół od polskich rzemieślników marki Borcas, w którym zachwyca niewidoczne połączenie naturalnego drewna i metalu.
Wyjątkowy fotel i równie wyjątkowy stół, a na stole…
…nie wypada nie położyć obrusa marki LUMIO od Anny Błaszczyk, która projektując tekstylia i elementy wystroju wnętrz wkłada w nie całe serce. A co najciekawsze – to widać w każdej nitce obrusów sygnowanych jej nazwiskiem. Nad stołem natomiast nie wypada nie powiesić niestereotypowej lampy od Pani Jurek, która została wykonana z ekologicznych materiałów. Co więcej, urządzanie wnętrz projektami polskich designerów nigdy nie było prostsze. Przytulny kącik z fotelem 366 ROCKING CHAIR, stołem Borcas, obrusem marki LUMIO i blaskiem lampy Pani Jurek można zamówić paroma kliknięciami na stronie http://euforma.pl/.
I tak dalej, czyli polscy projektanci tworzą sztukę
I jest to prawda, prawda i jeszcze raz prawda! Za rozwiązaniami polskich designerów kryje się nie tylko użyteczność, ale przede wszystkim dążenie do stworzenia dzieła sztuki. W XXI wieku nie ma rzeczy niemożliwych – funkcjonalną kanapę można połączyć z zakopiańską narzutą i podnóżkiem z drewnianymi nóżkami od NOTI! Bawiąc się designem, można osiągnąć spektakularne efekty. Na naszych oczach rozwija się sztuka dekorowania wnętrz, ciesząca się popularnością w całej Europie.
Europejska forma?
Polscy projektanci czerpią inspirację z różnych źródeł. Z nonszalancją nawiązują do polskiej historii, czerpiąc pełnymi garściami z lat 60. i 70., ale w prostych meblach widać też nawiązania do skandynawskiego minimalizmu. Jedno jest pewne – polski design staje się sztuką, a polscy designerzy zaczynają kreować obowiązujące rozwiązania w stylizacji wnętrz. Fotel w XXI wieku może być dziełem kultury, a polski design może mieć europejską formę.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Wpływ neutralności Internetu lub jej ograniczenia na rozwój polskiej gospodarki
|
|
|
|
|
|