Polska potęgą w branży gier?

06-06-2018, 13:42

O ile polskie produkcje filmowe rzadko przebijają się na międzynarodowych rynkach, o tyle nasze gry komputerowe są rozpoznawalne na całym świecie. Utalentowani programiści, stosunkowo niskie koszty pracy i dobra renoma naszych gier powodują, iż produkcje znad Wisły znajdują się wśród światowych bestsellerów.

Polska branża rozrywki elektronicznej jest w doskonałej kondycji, rośnie w siłę i można spodziewać się kolejnych spektakularnych sukcesów. „Made in Poland” to obecnie w branży gier synonim jakości i rozrywki na poziomie. Renoma tworzona między innymi przez takie tytuły jak “Wiedźmin” powoduje, iż produkcje znad Wisły znajdują się na listach światowych bestsellerów.

Wystarczy spojrzeć na listę najczęściej sprzedawanych gier na platformie Steam. Sporym zaskoczeniem może być rewelacyjna sprzedaż i opinie o "House Flipper". Rozgrywka oparta na pracach remontowych w domu okazała się strzałem w dziesiątkę, a gra o łącznym budżecie poniżej 550 tys. złotych skutecznie konkurowała z tytułami od światowych potęg, z budżetami liczonymi w kilkudziesięciu milionach dolarów.

Najbardziej udaną polską premierą tego roku była póki co gra "Frostpunk". Budżet oscylujący w granicach 10 milionów złotych udało się odrobić w 66 godzin, kiedy to sprzedaż osiągnęła 250 tysięcy sztuk. Obecnie gra jest na dobrej drodze, aby osiągnąć milion kopii sprzedanych na całym świecie.

Autor: Mateusz Adamkiewicz, Wiceprezes Zarządu GameInvest Fund S.A.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy