Polityczny blog Igora Janke

27-01-2006, 14:11

Znany komentator rodzimej sceny politycznej udostępnia swój polityczny blog za pośrednictwem największego polskiego portalu internetowego.

Igor Janke jest cenionym publicystą. Obecnie pracuje nad projektem nowego opiniotwórczego dziennika, komentuje też bieżące wydarzenia polityczne w licznych mediach (TVN24, TVP, Tok FM). Wcześniej był m.in. redaktorem naczelnym Polskiej Agencji Prasowej oraz szefem działu politycznego dziennika "Rzeczpospolita".

Janke, który pomysł na bloga politycznego zaczerpnął z obserwacji amerykańskiej blogosfery, uważa, że internet w Polsce staje się najbardziej masowym środkiem przekazu, który zacznie pełnić nie tylko funkcję informacyjną i rozrywkową, ale też opiniotwórczą.

Dyrektor portalu Onet.pl, Radosław Krawczyk, cieszy się z nowego serwisu: Mam nadzieję, że w dyskusjach zainicjowanych przez niego wezmą udział nie tylko internauci, ale także publicyści i politycy, którzy będą opisywani w blogu.

Serwis blogowy Onet.pl istnieje już od dwóch lat, gromadząc blisko milion dzienników internetowych na bieżąco redagowanych oraz współtworzonych przez użytkowników. Liczba obecnych w systemie postów sięga 10 milionów.

Jak widać na przykładzie Onetu i ostatnich wydarzeń w polskiej blogosferze, blogi zyskują nie tylko popularność, ale skupiają przy sobie mini-społeczności internautów. Blogują nastolatki, prezesi firm i naukowcy. A Ty?

Następny artykuł » zamknij

Bill Gates walczy z gruźlicą

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Onet.pltag Igor Janketag blogi polityczne
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930