Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Rosnące zainteresowanie polisami na życie na rynku ubezpieczeń to znak, że coraz większa liczba osób chce zapewnić sobie, jak i swoim najbliższym możliwie najlepszą przyszłość. Każdy z nas doskonale wie, że różnego rodzaju wypadki mogą zdarzyć się każdemu w najmniej oczekiwanym momencie i zazwyczaj nie jesteśmy na nie zwyczajnie gotowi. Właśnie w takich sytuacjach przydatna okazuje się polisa na życie. Choć chroni nas od wielu nieszczęść, istnieją sytuacje, w których ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania. Kiedy nie chroni nas ubezpieczenie na życie? Sprawdź.

Cele polisy na życie

Jeżeli wybierzemy ubezpieczenie, jakim jest polisa na życie to podstawowym jej zadaniem będzie wsparcie finansowe najbliższej rodziny ubezpieczonego na wypadek jego śmierci. Posiadanie takiej polisy to swego rodzaju bufor bezpieczeństwa, który okazuje się szczególnie przydatny w sytuacji, gdy ubezpieczony był jedyną osobą utrzymującą rodzinę lub posiadał poważne zobowiązania finansowe (zadłużenia, kredyt hipoteczny, itd.).  

Oczywiście polisa na życie może chronić nas także od innych zdarzeń, stąd popularnym i rekomendowanym wyborem są rozszerzone warianty ubezpieczenia. W ten sposób za niewielką dopłatą jesteśmy w stanie zapewnić sobie finansową ochronę na wypadek trwałego lub tymczasowego uszczerbku na zdrowiu, poważnego zachorowania czy nawet wypadku samochodowego.

Oczywiście, polisa na życie oprócz funkcji ochronnej, może stanowić także pomysł na inwestycję swoich pieniędzy, a także stać się sposobem na zaoszczędzenie środków na dowolny lub wskazany w umowie cel. Może to być na przykład oszczędzanie na emeryturę. 

Polisa na życie a wyłączenia odpowiedzialności

Posiadanie polisy na życie to sposób na zapewnienie sobie komfortu i poczucia bezpieczeństwa. Dzięki niej wiemy, że jeśli stanie się coś złego, będziemy mieć zapewnioną ochronę. Mimo to istnieją sytuacje, w których ubezpieczyciel ma prawo odmówić nam wypłaty odszkodowania. Są to tzw. wyłączenia odpowiedzialności. W przypadku polisy na życie mogą mieć one związek z umyślnym działaniem, to jest śmierci w wyniku samobójstwa, samookaleczenia czy popełnienia przestępstwa. Co więcej, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania jeśli ubezpieczony w momencie zdarzenia był pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających. 

Jednocześnie warto mieć świadomość, że wyłączenia odpowiedzialności w przypadku polisy na życie mogą być inne w zależności od wybranego przez nas ubezpieczyciela. 

Jak dobrze wybrać polisę na życie?

W jaki sposób wybrać polisę na życie, aby nie żałować? Przede wszystkim zawsze warto porównać kilka różnych ofert. Można zrobić to za pomocą specjalnych porównywarek, które można znaleźć w sieci lub skorzystać z pomocy agenta ubezpieczeniowego. Oprócz tego, przed podpisaniem umowy, dobrze jest dokładnie zapoznać się z OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. W tym dokumencie znajdziemy wszystkie niezbędne informacje, które mogą okazać się kluczowe w przypadku podjęcia ostatecznej decyzji.  

Polisa na życie – w jakich sytuacjach nie działa

Fot. materiał partnera

Źródło: Publikacja partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:




fot. WangXiNa




fot. Freepik




Tematy pokrewne:  

tag polisytag polisa na życie